Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОГО РИФТОГЕНУ ТА ЇЇ НАФТОГАЗОНОСНІСТЬ

ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОГО РИФТОГЕНУ ТА ЇЇ НАФТОГАЗОНОСНІСТЬ

Назва:
ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОГО РИФТОГЕНУ ТА ЇЇ НАФТОГАЗОНОСНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,89 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Актуальність теми Геологічні, геофізичні дослідження та буріння гли
боких свердловин, проведених в ДДР роблять цю структуру унікальною у ви
вчені глибинних розломів та розривів, як в кристалічному фундаменті так
і в осадовому чохлі


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЧНИХ НАУК
Стрижак Василь Павлович
УДК 551.243.12:553.98.041(477.5)
ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ
ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОГО РИФТОГЕНУ ТА ЇЇ НАФТОГАЗОНОСНІСТЬ
Спеціальність 04.00.01 – Загальна та регіональна геологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геологічних наук НАН України
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України, доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Гавриш Володимир Костянтинович,
Інститут геологічних наук НАН України, головний науковий співробітник відділу геології нафти і газу
Офіційні опоненти: доктор геологічних наук,
Рослий Іван Степанович,
Український державний геологорозвідувальний інституту Чернігівське відділення
завідувач сектору регіональних робіт
кандидат геолого-мінералогічних наук
Курилюк Лев Васильович,
НАК "Надра України"
начальник управління геології та буріння свердловин
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, геологічний факультет, кафедра загальної та історичної геології, Міністерство освіти та науки України, м. Київ
Захист відбудеться "_10_" _червня_____2003р. о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.162.02 в Інституті геологічних наук НАН України за адресою: Україна, 01054, м. Київ, вул. О.Гончара, 55б.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту геологічних наук НАН України (Україна, 01054, м. Київ, вул. О.Гончара, 55б)
Автореферат розісланий "_8__" _травня_ 2003р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат геолого-мінералогічних наук Пономаренко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Багатопланові геологічні та геофізичні дослідження, проведені у Дніпровсько-Донецькому рифтогені (ДДР), результати буріння понад 5000 глибоких свердловин свідчать про унікальність цієї структури у вивченні геологічної будови, тектоніки, механізмів формування глибинних розломів та розривів у осадовому чохлі і кристалічному фундаменті.
Високий ступінь геолого-геофізичної вивченості регіону і сучасний стан його ресурсної бази висуває на перший план питання пошуку і розробки нових шляхів її підвищення. Важливим аспектом пізнання процесів нафтогазонакопичення є уточнення геологічної будови ДДР з урахуванням переривисто-неперервного характеру блоково тектонічних рухів, які поступово формували блокову структуру його території та надійність обґрунтування.
Одним з пріоритетних районів ДДР з точки зору потенційних можливостей у нарощуванні вуглеводневої сировини є його центральна частина, де, незважаючи на численні родовища нафти і газу, визначена найбільша щільність нерозвіданих ресурсів вуглеводнів (ВВ). Тому виділення автором у цій частині низки нафтогазоперспективних об’єктів на основі проведених досліджень становитиме суттєвий резерв їх освоєння. Застосування поряд з традиційними нетрадиційних підходів і методик оцінки вуглеводневої ресурсної бази регіону є актуальним з точки зору уточнення як величини ресурсів, так і їх достовірності. Виконані дослідження загалом сприятимуть підвищенню ефективності геологорозвідувальних робіт у ДДР та визначенню його енергетичного потенціалу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Результати експериментальних та теоретичних досліджень, які стали базовими для дисертаційної роботи, пов’язані з науково-дослідними роботами, що виконувалися дисертантом у відділі геології нафти та газу Інституту геологічних наук НАН України і в секторі кількісної оцінки прогнозних ресурсів Чернігівського відділення УкрДГРІ. “Виконати аналіз результатів робіт, прогноз нафтогазоносності та обґрунтувати напрямки геологорозвідувальних робіт в Україні”. № Держреєстрацiї У98-104/4.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОГО РИФТОГЕНУ ТА ЇЇ НАФТОГАЗОНОСНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок