Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОСИСТЕМНИЙ ПІДХІД У ВЕДЕННІ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА БУКОВИНСЬКИХ КАРПАТ І ПЕРЕДКАРПАТТЯ В АСПЕКТІ ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

ЕКОСИСТЕМНИЙ ПІДХІД У ВЕДЕННІ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА БУКОВИНСЬКИХ КАРПАТ І ПЕРЕДКАРПАТТЯ В АСПЕКТІ ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

Назва:
ЕКОСИСТЕМНИЙ ПІДХІД У ВЕДЕННІ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА БУКОВИНСЬКИХ КАРПАТ І ПЕРЕДКАРПАТТЯ В АСПЕКТІ ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
СОЛОДКИЙ ВОЛОДИМИР ДМИТРОВИЧ
УДК 581.526.42 (477.85)
ЕКОСИСТЕМНИЙ ПІДХІД У ВЕДЕННІ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА БУКОВИНСЬКИХ КАРПАТ І ПЕРЕДКАРПАТТЯ В АСПЕКТІ ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Чернівці – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі екології та права Національного технічного університету ”Харківський політехнічний інститут”
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Масікевич Юрій Григорович,
Національний технічний університет ”Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри екології і права
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Термена Борис Костянтинович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, професор кафедри ботаніки та охорони природи
доктор біологічних наук, професор
Парпан Василь Іванович,
директор Українського НДІ
гірського лісівництва, м. Івано-Франківськ
Провідна установа – Інститут екології Карпат НАНУ, м Львів
Захист відбудеться 7 лютого 2007 р. о 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.05 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, за адресою: вул. Лесі Українки, 25, (III корпус університету, аудиторія 81), м.Чернівці, 58012, Україна.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, за адресою: вул. Лесі Українки, 23, м.Чернівці, 58012, Україна.
Автореферат розісланий 05.01.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Копильчук Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивченню екологічної ролі лісів Карпат і Передкарпаття присвячено чимало фундаментальних досліджень (Остапенко, 1961; Швиденко, 1972, 2003; Парпан, 1996, 2001, 2003; Герушинський, 1996; Генсірук, 1998; та ін. ).
На сьогоднішній день екосистемний підхід у веденні лісового господарства на зонально-типологічній основі з врахуванням водозбірного принципу є одним із найважливіших шляхів збереження цілісності природних гірських та передгірських екосистем, що здатні протидіяти катастрофічним паводкам і зсувам - серйозній загрозі екологічній безпеці Карпатського регіону в останні роки.
Особливої уваги вимагає екологізація лісокористування з метою підвищення екологічних і захисних функцій гірських та передгірських лісів, продуктивності деревостанів, надійного відновлення корінних лісонасаджень, розширення природно-заповідного фонду та розвитку екологічної мережі.
Вкрай необхідним є розробка програм переходу до збалансованого розвитку, які б враховували збереження довкілля, вдосконалення управління природними ресурсами, місцеві ресурсно-екологічні проблеми. З огляду на це представлена дисертаційна робота, що присвячена екосистемному підходу у веденні лісового господарства Буковинських Карпат та Передкарпатті є сучасною і актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі екології і права Чернівецького факультету Національного технічного університету ”Харківський політехнічний інститут” у 2000 -2006 роках відповідно до тематичного плану науково-дослідної роботи кафедри по темі “Дослідження впливу антропогенних та метеорологічних чинників на стан довкілля та біорізноманіття урбанізованих і заповідних територій Карпатського регіону”, у рамках наукової держбюджетної теми „Розробка концепції регіональної схеми формування екомережі Дністровського екокоридору” (номер державної реєстрації 0105U008282), а також міжнародних проектів „Підтримка розвитку Національної екологічної мережі України у рамках формування Всеєвропейської екологічної мережі. Задум та втілення в пілотній зоні, шифр – PIN-MATRA 2002/018 №76175-00”, „Транснаціональна екологічна мережа Карпат, шифр – ENVRES 9703-TACIS.
Мета і завдання досліджень. Мета дисертаційної роботи – визначення основних напрямків екосистемного ведення лісового господарства у Буковинських Карпатах та Передкарпатті для розробки програми збалансованого розвитку регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОСИСТЕМНИЙ ПІДХІД У ВЕДЕННІ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА БУКОВИНСЬКИХ КАРПАТ І ПЕРЕДКАРПАТТЯ В АСПЕКТІ ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок