Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ АРХІТЕКТУРИ ГРОМАДСЬКИХ ПРОСТОРІВ У СТРУКТУРІ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ЛЬВОВА рубежу XIХ — XX століть.

ФОРМУВАННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ АРХІТЕКТУРИ ГРОМАДСЬКИХ ПРОСТОРІВ У СТРУКТУРІ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ЛЬВОВА рубежу XIХ — XX століть.

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ АРХІТЕКТУРИ ГРОМАДСЬКИХ ПРОСТОРІВ У СТРУКТУРІ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ЛЬВОВА рубежу XIХ — XX століть.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,19 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет
"Львівська політехніка"
ЛИСЕНКО
Ольга Юріївна
УДК 728.1 (477.83-4)
ФОРМУВАННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ АРХІТЕКТУРИ ГРОМАДСЬКИХ ПРОСТОРІВ У СТРУКТУРІ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ЛЬВОВА
рубежу XIХ — XX століть.
18.00.01 — Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | кандидат архітектури, професор
Черкес Богдан Степанович, завідувач кафедри дизайну та основ архітектури
Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти - | доктор архітектури, професор
Ніколаєнко Володимир Анатолійович,
кафедра дизайну архітектурного середовища Національного технічного університету ім. Ю.Кондратюка (м.Полтава)
кандидат архітектури
Могитич Роман Іванович,
керівник майстерні Регіонального спеціалізованого науково-реставраційного інституту "Укрзахідпроектреставрація" (м.Львів)
Провідна установа - | Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України (м.Київ), кафедра основ архітектури і архітектурного проектування
Захист дисертації відбудеться “15” червня 2006 р. о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.11 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів-13, вул.С.Бандери, 12, ауд.226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (м.Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “_10_”__травня___ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к. арх., проф. Петришин Г.П.
Загальна характеристика роботи
Львів відзначається великою кількістю історико-архітектурних пам’яток і як важливий об’єкт національної культурної спадщини потребує вирішення нагальних проблем, пов’язаних з їхнім збереженням, вивченням та реставрацією. Розв’язання чекають також задачі регулювання та використання архітектурної спадщини із врахуванням культурно-історичної цінності пам’яток, функціональних потреб та економічних можливостей сучасної України.
Вагомою формувальною ланкою загального образу Львова є період рубежу XIХ – XX ст., який був часом активного розвитку і територіального росту міста. Дослідження особливостей формування та розвитку цієї архітектури мають сьогодні наукове і практичне значення як для вирішення задач, пов’язаних із збереженням культурно-історичної спадщини, так і для набуття позитивного досвіду у галузі будівництва комерційного житла в зв’язку з процесами, які відбуваються в сучасній українській економіці.
Специфіка та особлива культурно-історична роль архітектурного розвитку житлових будинків рубежу ХІХ – ХХ ст. полягають в оригінальних рішеннях, використанні нових матеріалів і технологій для надання спорудам максимально репрезентативних якостей. Це найбільше акумульовано у громадських просторах в структурі житлових будинків, до яких належать вхідні комунікаційні вузли (вестибюлі, сходові простори), подвір’я, об’єкти торговельного призначення, зокрема пасажі, приміщення обслуговувального, конторського та виробничого характеру. Особливо цінну інформацію дає дослідження вхідних приміщень, які найкраще збереглися у структурі житлових багатоповерхових будинків та створюють адекватне враження від історичного інтер’єру споруди. Автентичні елементи у громадських просторах торговельно-побутового призначення, на жаль, майже не збереглися через коротший цикл оновлення і інтенсивніший тиск модернізації на ці об’єкти. Сьогодні необхідно вирішити проблеми взаємозв’язку житлових структур історичної забудови з вбудованими в них об’ємами громадського призначення та визначити планувальні, об’ємні, композиційно-стильові принципи формування цієї архітектури.
Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається такими основними положеннями:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ АРХІТЕКТУРИ ГРОМАДСЬКИХ ПРОСТОРІВ У СТРУКТУРІ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ЛЬВОВА рубежу XIХ — XX століть.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок