Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Віддалені результати лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень

Віддалені результати лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень

Назва:
Віддалені результати лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,05 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Державна установа “Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Академії медичних наук України”
БЄГОУЛЄВ ОЛЕГ ЄВГЕНОВИЧ
УДК 616.24.-002.5-07-085:578.828.6.001.6
Віддалені результати лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень
14.01.26 — фтизіатрія
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор
Петренко Василь Іванович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
завідувач кафедри фтизіатрії з курсом пульмонології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
М’ясніков Віктор Георгійович,
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри фтизіатрії
доктор медичних наук, професор
Ільницький Іван Григорович
Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України,
завідувач кафедри фтизіатрії і пульмонології
Захист дисертації відбудеться “ 10 ” грудня 2007 р. о 13.00 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 при Державній установі “Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Академії медичних наук України” (03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної установи “Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Академії медичних наук України” (м. Київ, вул. М. Амосова, 10).
Автореферат розісланий „ 8 ” листопада 2007 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Ячник А.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Згідно з рекомендаціями ВООЗ лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень, які виділяють мікобактерії туберкульозу (МБТ), проводять стандартним 4-компонентним режимом хіміотерапії з тривалістю інтенсивної фази 2 місяці, а основного курсу хіміотерапії – 6 місяців [WHO, 2006]. Ефективним лікуванням за визначенням ВООЗ вважається припинення бактеріовиділення без врахування загоєння деструкцій в легенях [Chaulk C.P. et al., 1998; WHO, 2003]. Незагоєні каверни розглядаються як залишкові післятуберкульозні зміни [Bakhshayeshkaram M. Et al., 2004]. Проте, існують публікації, що незагоєні каверни є причиною рецидивів туберкульозу при застосуванні короткострокових курсів хіміотерапії, протягом яких не відбувається клініко-рентгенологічної стабілізації туберкульозного процесу [Фещенко Ю.І., 2005; Ковалева С. И. та співавт., 2003; Мішин В.Ю. та співавт., 2001].
В Україні за статистичними даними за 2006 рік у хворих із вперше діагностованим туберкульозом легень частота припинення бактеріовиділення становила 90,1 %, а загоєння каверн 79,9 %. Це свідчить про те, що після основного курсу хіміотерапії в 20,1 % хворих залишилися каверни та в 9,9 % збереглося бактеріовиділення [Ю.О. Гайдаєв та співавт., 2007]. Доля хворих, в яких не припинилось бактеріовиділення та не загоїлись каверни, невідома, зокрема, не визначена частота рецидивів туберкульозу в пацієнтів із незагоєними кавернами, не вивчались віддалені результати спостереження хворих з невдачею лікування та тривалість їх життя.
Це стало підґрунтям для виконання даного дослідження щодо встановлення безпосередніх та віддалених результатів лікування хворих на туберкульоз, у яких після завершення основного курсу хіміотерапії бактеріовиділення припинилося, а каверни не загоїлися; хворі, у яких після завершення основного курсу лікування бактеріовиділення припинилося і загоїлися каверни. Вирішення цієї задачі надасть можливість науково обґрунтувати необхідність врахування загоєння каверн при оцінці результатів лікування та подовження основного курсу хіміотерапії у пацієнтів з незагоєними кавернами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є фрагментом науково-дослідних робіт „Удосконалення існуючих та розробка нових методів антимікобактеріальної та патогенетичної терапії у хворих на туберкульоз“ № держреєстрації 0102U000788, Національного медичного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Віддалені результати лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок