Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Морфо-функціональний стан яйцеклітини і зиготи в процесі їх розвитку у деяких квіткових рослин

Морфо-функціональний стан яйцеклітини і зиготи в процесі їх розвитку у деяких квіткових рослин

Назва:
Морфо-функціональний стан яйцеклітини і зиготи в процесі їх розвитку у деяких квіткових рослин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,59 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Кириленко Наталія Анатоліївна
УДК: 581.4 [633.11 + 633.14 + 582.998.16]
Морфо-функціональний стан яйцеклітини і зиготи в процесі їх розвитку у деяких квіткових рослин
03.00.05. - ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова Міністерства освіти і науки України, м. Одеса
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Бланковська Тамара Пилипівна,
Одеський національний університет
ім. І. І. Мечникова, професор кафедри генетики
і молекулярної біології
Офіційні опоненти: член – кореспондент НАН України,
доктор біологічних наук, професор
Кордюм Єлизавета Львівна,
Інститут ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України,
завідувач відділом клітинної біології та анатомії рослин
доктор біологічних наук, професор
Паршикова Тетяна Вікторівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедрою фізіології та екології рослин
Провідна установа: Ужгородський національний університет
Захист відбудеться „_27” вересня 2005 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.14 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, пр-т Глушкова, 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд. 434.
Поштова адреса: 01033, Київ - 33, вул. Володимирська, 64, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д 26.001.14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “16_”_червня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Молчанець


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Робота присвячена цитометричному дослідженню розвитку яйцеклітини та зиготи у видів Triticum durum L., Triticum aestivum L., Secale sereale L. та Helianthus annuus L. Це викликано тим, що незважаючи на велику кількість публікацій [Васильев, Плиско, 1971; Герасимова - Навашина, Гуляев, 1971; Плющ, 1986; Батыгина, 2002] деякі сторони морфології та функціонування цих клітин залишаються невивченими, а численні вже відомі факти – непоясненими.
Дослідження репродуктивної біології рослин, зокрема різних аспектів морфогенезу генеративних органів і ембріологічних процесів, є одним з важливих напрямків сучасної ботанічної науки. Вони мають вагоме значення для створення теорії індивідуального розвитку та вирішення дискусійних проблем філогенії і систематики рослин, прикладних завдань генетично-селекційних робіт.
Вивчення морфо-функціональних особливостей генеративних структур актуально. Саме фаза зиготи є критичною, такою, на якій, з одного боку, закріплюється жорстка детермінація шляху розвитку зародка, а з іншого, за впливу сукупності несприятливих умов саме на цій фазі відбувається блокування розвитку. Зигота є самою невивченою і складною фазою ембріогенезу. Так, характер змін у розмірах зиготи в період її дозрівання (збільшення або зменшення) для різних видів не однаковий і не є універсальним. Ймовірніше всього, здатність зиготи змінюватись в об’ємі у порівняні зі зрілою яйцеклітиною є видоспецифічною рисою. І, якщо для деяких ембріональних структур (антиподи, синергіди і т. д.) виявленні особливості їх становлення і еволюції [Renzaglia, Jonson, Gates, 2001], то для зиготи такі дані відсутні. Суперечливими є також дані щодо зміни розмірів зиготи, а для більшості представників рослинного світу невідомі зовсім. Недостатня вивченість цього питання свідчить про необхідність подальших цитометричних досліджень. Успіхи таких досліджень у великій мірі залежать від збільшення кількості об’єктів, знання онтогенезу та філогенетичних взаємовідносин поміж різними таксонами рослин.
На сучасному етапі розвитку ботанічної науки внаслідок багатьох фундаментальних досліджень, проведених останнім часом [Барна, 2002; Кордюм, 2003], було з’ясовано, що становлення того чи іншого виду рослинного організму, формування його конституції значною мірою визначається закономірностями та особливостями репродуктивної біології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Морфо-функціональний стан яйцеклітини і зиготи в процесі їх розвитку у деяких квіткових рослин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок