Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА ЛЮДИНИ В ТВОРАХ КИРИЛА ТУРОВСЬКОГО В КОНТЕКСТІ АНТРОПОЛОГІЧНИХ ІДЕЙ СХІДНОЇ ПАТРИСТИКИ

ПРОБЛЕМА ЛЮДИНИ В ТВОРАХ КИРИЛА ТУРОВСЬКОГО В КОНТЕКСТІ АНТРОПОЛОГІЧНИХ ІДЕЙ СХІДНОЇ ПАТРИСТИКИ

Назва:
ПРОБЛЕМА ЛЮДИНИ В ТВОРАХ КИРИЛА ТУРОВСЬКОГО В КОНТЕКСТІ АНТРОПОЛОГІЧНИХ ІДЕЙ СХІДНОЇ ПАТРИСТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,60 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди
Національної академії наук україни
ВДОВИНА ОЛЕНА ЯРОСЛАВІВНА
УДК 1(091) (477) + [128 : 276] (092)
ПРОБЛЕМА ЛЮДИНИ В ТВОРАХ КИРИЛА ТУРОВСЬКОГО
В КОНТЕКСТІ АНТРОПОЛОГІЧНИХ ІДЕЙ СХІДНОЇ ПАТРИСТИКИ
Спеціальність 09.00.05 - історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Києво-Могилянська академія”, на кафедрі філософії та релігієзнавства.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
ГОРСЬКИЙ Вілен Сергійович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”, професор кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
КРИМСЬКИЙ Сергій Борисович,
Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат філософських наук
ЧОРНОМОРЕЦЬ Юрій Павлович,
Українська академія зовнішньої торгівлі,
доцент кафедри.
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра історії філософії, м. Київ.
Захист відбудеться “24” вересня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьох-святительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту філософії
імені Г. С. Сковороди НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розіслано “20” серпня 2004 р.
Т.в.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор філософських наук Я. В. ЛЮБИВИЙ


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Епоха Київської Русі викликає зацікавлення в історика філософії як найдавніший, фундаментальний період української культури, в тому числі філософської, який допомагає усвідомити її особливості й хід подальшого розвитку. Ключовою проблемою, в осмисленні якої розкриваються характерні ознаки вітчизняного філософування, є проблема людини.
Давньоруська філософська культура – це культура глибоко християнська, що й зараз приваблює нас ідеалом святості, глибокої духовності людини, її покликанням до богоподібності. Християнство стало невичерпним джерелом не тільки антропологічних уявлень давніх русичів, а й головною складовою їхнього світогляду. А оскільки людина є фундаментальним елементом філософської картини світу, то для історика філософії образ людини, якою вона мислилася в Давній Русі, є ключем до усвідомлення світоглядних засад української культури як минулого, так і сьогодення. Осмислення проблеми людини києворуськими любомудрами було не просто одним із основних їхніх духовних запитів, воно заклало також підґрунтя для майбутнього вітчизняного філософування. Причому це було не тільки й не стільки базовим рівнем засвоєння певних філософських ідей та їх впливів, а щонайголовніше, тим духовним досвідом і практикою, які складають фундамент подальшого філософського запитування про людину.
Водночас антропологічна проблематика набуває актуальності й у ширших філософських масштабах, як методологічних, так і сутнісних. Відмовляючися від модерністського, надміру сцієнтистського розуміння філософії, зараз все більше наголошують сенс філософії як духовної діяльності, спрямованої на осмислення сенсобуттєвих питань особистості, а відтак на її людинознавчому характері. І в таких пошуках філософія не може не зустрітися на одному з шляхів із релігією, що її розуміння людини ще далеко не вичерпало свого теоретичного й практичного потенціалу. Більш того, на думку сучасних дослідників, саме антропологічний поворот у теології є однією з провідних ознак сучасності.
Яскравим і видатним представником давньоруської культури, в творах якого виразно проступає розуміння проблеми людини, є Кирило Туровський (1130-1134 – 1184). Монах, єпископ, він був також відомим і шанованим письменником та мислителем. Кирило Туровський не тільки отримав чудову освіту, а й сам намагався осмислювати корінні сенсобуттєві проблеми у власних творах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА ЛЮДИНИ В ТВОРАХ КИРИЛА ТУРОВСЬКОГО В КОНТЕКСТІ АНТРОПОЛОГІЧНИХ ІДЕЙ СХІДНОЇ ПАТРИСТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок