Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСТРУЮВАННЯ ПОВЕРХОНЬ ТА ЇХ НЕПЕРЕРВНЕ ЗГИНАННЯ В КІНЦЕВІ ФОРМИ НА ОСНОВІ УПРАВЛІННЯ НАТУРАЛЬНИМИ ПАРАМЕТРАМИ

КОНСТРУЮВАННЯ ПОВЕРХОНЬ ТА ЇХ НЕПЕРЕРВНЕ ЗГИНАННЯ В КІНЦЕВІ ФОРМИ НА ОСНОВІ УПРАВЛІННЯ НАТУРАЛЬНИМИ ПАРАМЕТРАМИ

Назва:
КОНСТРУЮВАННЯ ПОВЕРХОНЬ ТА ЇХ НЕПЕРЕРВНЕ ЗГИНАННЯ В КІНЦЕВІ ФОРМИ НА ОСНОВІ УПРАВЛІННЯ НАТУРАЛЬНИМИ ПАРАМЕТРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,48 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ПИЛИПАКА Сергій Федорович
УДК 514.18
КОНСТРУЮВАННЯ ПОВЕРХОНЬ ТА ЇХ НЕПЕРЕРВНЕ ЗГИНАННЯ В КІНЦЕВІ ФОРМИ НА ОСНОВІ УПРАВЛІННЯ НАТУРАЛЬНИМИ ПАРАМЕТРАМИ
Спеціальність 05.01.01 – Прикладна геометрія, інженерна графіка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
КИЇВ-2000
Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана в Національному аграрному університеті Кабінету міністрів України.
Науковий консультант:
-
доктор технічних наук, професор,
академік АН Вищої школи України
ОБУХОВА Віолетта Сергіївна,
Національний аграрний університет,
професор кафедри нарисної геометрії
і машинобудівного креслення.
Офіційні опоненти:
-
доктор технічних наук, професор
СКИДАН Іван Андрійович,
Донецький державний технічний університет,
завідувач кафедри нарисної геометрії та
інженерної графіки;
-
доктор технічних наук, професор
БАДАЄВ Юрій Іванович,
Київська державна академія водного транспорту,
завідувач кафедри інформаційних технологій;
-
доктор технічних наук, доцент
КОРЧИНСЬКИЙ Володимир Михайлович,
Дніпропетровський державний університет,
доцент кафедри автоматизації проектування.
Провідна установа: Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра нарисної геометрії, інженерної і комп’ютерної графіки Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “_4_”_жовтня 2000 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.06 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою:
03037, м. Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий “_4 ”_вересня_2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради ___________________Плоский В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Методи моделювання кривих ліній і поверхонь лежать в основі конструювання технічних форм як за технологічним, так і естетичним призначенням або в їх поєднанні. Ці методи постійно вдосконалюються відповідно до сучасних запитів практики по створенню і виготовленню виробів, криволінійні поверхні і обводи яких відіграють функціональну роль. Конструйовані криві лінії та поверхні в кращому випадку можуть бути задані рівняннями, а коли це неможливо, то масивами точок чи каркасами ліній, які представляють ці поверхні і обводи. Для дискретно представлених кривих та поверхонь знаходять аналітичні залежності, які дали б можливість загущувати точки і лінії каркасу із необхідною щільністю. На даний час розроблені різноманітні методи відшукання таких залежностей як у вигляді поліномів, так і трансцендентних функцій. Вони розв’язують задачу загущення, але не містять у собі геометричних характеристик, властивих кривим лініям і поверхням. Крім того, при незмінних їх внутрішніх властивостях аналітичний опис в декартовій системі ускладнюється при загальному положенні об’єктів. Звичайно, існують методи диференціальної геометрії для знаходження геометричних характеристик ліній і поверхонь, але, по – перше, вони громіздкі, іноді пов’язані із застосуванням чисельних методів обчислень, а по – друге, знайдені таким чином характеристики можуть не задовольняти поставлених вимог. Однак саме внутрішні характеристики ліній і поверхонь впливають на робочий процес або несуть інше функціональне навантаження і повинні включатися в аналітичне описання. Як приклад, можна навести рух матеріальних частинок по поверхнях. Щоб змусити частинку рухатись по певній траєкторії на поверхні, необхідно прикласти до неї відповідні сили, величина і напрям дії яких залежить від кривини траєкторії і кута між головною нормаллю траєкторії і нормаллю до поверхні вздовж дуги траєкторії. Таким чином, в окремих випадках, зважаючи на практичне значення внутрішніх (не залежних від положення в декартовій системі координат) властивостей кривих ліній і поверхонь, доцільніше вести їх описання на основі внутрішніх властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: КОНСТРУЮВАННЯ ПОВЕРХОНЬ ТА ЇХ НЕПЕРЕРВНЕ ЗГИНАННЯ В КІНЦЕВІ ФОРМИ НА ОСНОВІ УПРАВЛІННЯ НАТУРАЛЬНИМИ ПАРАМЕТРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок