Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ДІАГНОСТИКИ ПЕРЕДСЕРДНИХ АРИТМІЙ

СИСТЕМА ДІАГНОСТИКИ ПЕРЕДСЕРДНИХ АРИТМІЙ

Назва:
СИСТЕМА ДІАГНОСТИКИ ПЕРЕДСЕРДНИХ АРИТМІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,60 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
УДК 621.391:004.93:616.12-073.7
Іванушкіна Наталія Георгіївна
СИСТЕМА ДІАГНОСТИКИ ПЕРЕДСЕРДНИХ АРИТМІЙ
Спеціальність 05.11.17 – Медичні прилади та системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної та біомедичної електроніки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, доцент, Фесечко Володимир Опанасович, НТУУ “КПІ”, м. Київ, професор кафедри фізичної та біомедичної електроніки.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент, Рибін Олександр Іванович, НТУУ “КПІ”, м. Київ, професор кафедри теоретичних основ радіотехніки;
кандидат технічних наук, Лопата Віктор Олександрович, ТОВ “Сенсорні системи, м. Київ, директор.
Провідна установа: Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра біомедичних електронних пристроїв та систем, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “21” лютого 2005 року о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.002.19 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ-56, проспект Перемоги, 37, корп.12, ауд. 125.
Відзиви на автореферат у двох примірниках, засвідчені печаткою установи, просимо надсилати за адресою: 03056, м. Київ-56, проспект Перемоги, 37, Вченому секретарю НТУУ “КПІ”.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ-56, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 20.01.2005р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент ________ Швайченко В.Б.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Найбільш поширені серцево-судинні захворювання пов'язані з порушеннями ритму серця. Розвитку методів і засобів раннього виявлення і лікування серцевих аритмій приділяється велика увага. До числа порівняно нових методів діагностики і прогнозування порушень ритму серця відноситься електрокардіографія високої роздільної здатності або високого розрізнення (ЕКГ ВР).
ЕКГ ВР являє собою неінвазивний метод, що дозволяє за допомогою більш досконалих технічних засобів і цифрової обробки електрокардіосигналів реєструвати низькоамплітудні сигнали, які не можна побачити на звичайній електрокардіограмі. Дані сигнали з амплітудою до 20 мікровольт, що дозволяють діагностувати аритмії, можуть знаходитися в будь-якій частині серцевого циклу. В даний час найбільш вивчені пізні потенціали шлуночків (ППШ) - низькоамплітудні сигнали наприкінці комплексу QRS чи протягом сегмента ST електрокардіограми.
У більшості клінічних досліджень у пацієнтів із передсердними тахіаритміями наприкінці зубця Р чи протягом ізоелектричної частини інтервалу PQ виявлені низькоамплітудні сигнали - пізні потенціали передсердь (ППП). Вважається, що ППП свідчать про наявність уповільненої фрагментованої деполяризації передсердь і є провісниками передсердних тахіаритмій, що розвиваються за механізмом "ріентрі" ("re-entry").
Однак, вивчення даного патологічного стану на основі виявлення ППП методом ЕКГ ВР ускладнено внаслідок електрофізіологічних особливостей передсердної електричної активності, а також недосконалості технічних та інформаційно-алгоритмічних засобів, що застосовуються.
За даними світової статистики, аритмія передсердь високих градацій (тахіаритмія) у пацієнтів старше 60 років зустрічається у 10-17% випадків.
Тому, актуальність створення системи діагностики передсердних аритмій на основі методу ЕКГ ВР визначається необхідністю вирішення проблеми профілактики і лікування тахіаритмій передсердь, що мають досить високу частоту появи і викликають важкі тромбоемболічні ускладнення, а також недосконалістю технічного та інформаційно-алгоритмічного забезпечення кардіологічних систем для ранньої діагностики серцевих тахіаритмій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИСТЕМА ДІАГНОСТИКИ ПЕРЕДСЕРДНИХ АРИТМІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок