Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ державної РЕГУЛЯТОРНОЇ політики У СФЕРІ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

МЕХАНІЗМ державної РЕГУЛЯТОРНОЇ політики У СФЕРІ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
МЕХАНІЗМ державної РЕГУЛЯТОРНОЇ політики У СФЕРІ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,49 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КЛАСИЧНИЙ ПРИВАТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Погрібняк Микола Анатолійович
УДК 336.532
МЕХАНІЗМ державної РЕГУЛЯТОРНОЇ політики
У СФЕРІ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Запоріжжя – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Класичному приватному університеті.
Науковий керівник – доктор наук з державного управління, професор
Мордвінов Олександр Григорович,
Класичний приватний університет,
завідувач кафедри державного управління та
адміністративного менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор наук з державного управління, професор
Дєгтяр Андрій Олегович,
Харківський регіональний інститут державного
управління Національної академії державного
управління при Президентові України,
завідувач кафедри економічної теорії та фінансів;
кандидат наук з державного управління
Бікулов Дамір Тагірович,
Запорізька торгово-промислова палата,
віце-президент.
Захист відбудеться 21 травня 2008 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К17.127.03 у Класичному приватному університеті за
адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70-б, ауд. 125.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Класичного приватного університету (69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70-б).
Автореферат розісланий 19 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради З.О.Надюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Усе більша відкритість світової економіки, внаслідок глобалізації соціально-економічних процесів, не лише посилює конкуренцію на міжнародному ринку, але й викликає необхідність кардинальних змін у процесі вироблення державної політики з метою зниження регуляторних навантажень на суб’єктів господарювання, підвищення їх конкурентоспроможності в умовах глобалізації.
Україна знаходиться на етапі переходу від адміністративно-командної системи державного управління до державного регулювання в умовах ринкової економіки, активно використовує окремі механізми державного управління, які позитивно зарекомендували себе в державах з розвинутою економікою. Одним із таких механізмів є регуляторна політика. Проте, формальне, без урахування специфіки державного управління в Україні, включення до нормативно-правових актів вимог щодо здійснення регуляторної політики, які позитивно зарекомендували себе в інших державах світу, не призводить до кардинального поліпшення якості державного управління сферою господарської діяльності.
Значним залишається вплив суб’єктивного фактора на якість управлінських рішень у сфері господарської діяльності. Тому, актуальним постає питання дослідження механізму регуляторної політики, який склався в Україні, що обумовлено такими чинниками:
по-перше, загальним посиленням впливів світових глобалізаційних процесів на внутрішню та зовнішню політику держави;
по-друге, зовнішньополітичним курсом України на європейську та євроатлантичну інтеграцію і необхідністю підвищення якості державного управління господарською діяльністю до рівня держав з розвинутою економікою;
по-третє, потребою в технологізації державно-управлінських процедур та дослідженні якості державно-управлінської діяльності.
Теоретико-методологічну основу дисертаційної роботи становлять праці науковців, які досліджували політику та процес її вироблення, зокрема, – це іноземні вчені: П. Браун, С. Брукс, Е. Вайнінґ, К. Вайс, Д. Веймер, П. Ґай, Б. Гурне, Д. Дерлоу, Е. Квейд, К. Ліндблом, Дж. Мітчел, У. Мітчел, Л. Пал, Д. Парсонс, І. Поттер, Г. Саймон, та українські науковці: В. Бакуменко, О. Кілієвич, Т. Кравцова. О. Кучеренко, Н. Нижник, В. Ребкало, В. Романов, В. Тертичка, О. Юлдашев. Окремі складові механізму регуляторної політики, що здійснюється в Україні, досліджували науковці: Д. Бікулов, З. Варналій, В. Воротін, О. Валевський, Л. Головко, Ю. Губені, А. Дєгтяр, Л. Дідківська, І. Кузнєцова, О. Літвінов, Д. Ляпін, В. Михальська, О. Мордвінов, С. Чистов.
Разом з тим, різний підхід дослідників до визначення сутності регуляторної політики, призвів до різного розуміння поняття “державна регуляторна політика у сфері господарської діяльності” та залишив недостатньо вивченим питання щодо проблем низької якості регулювання у сфері господарської діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ державної РЕГУЛЯТОРНОЇ політики У СФЕРІ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок