Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВНІ ЗАДАЧІ ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ ДЛЯ ПІВПЛОЩИНИ З ОТВОРАМИ ТА ТРІЩИНАМИ

ОСНОВНІ ЗАДАЧІ ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ ДЛЯ ПІВПЛОЩИНИ З ОТВОРАМИ ТА ТРІЩИНАМИ

Назва:
ОСНОВНІ ЗАДАЧІ ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ ДЛЯ ПІВПЛОЩИНИ З ОТВОРАМИ ТА ТРІЩИНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,77 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО НАУКИ І ОСВІТИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВАКУЛЕНКО СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 539.3
ОСНОВНІ ЗАДАЧІ ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ
ДЛЯ ПІВПЛОЩИНИ З ОТВОРАМИ ТА ТРІЩИНАМИ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк – 2002
Дисертація є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному університеті, Міністерство освіти і науки
України
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор
Калоєров Стефан Олексійович,
Донецький національний університет
Офіційні опоненти – доктор фізико-математичних наук, професор
Приварников Аркадій Костянтинович,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри алгебри і геометрії
доктор фізико-математичних наук, професор
Хома Іван Юрійович,
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України,
ведучий науковий співробітник відділу реології
Провідна установа – Львівський національний університет ім. Івана Франка,
кафедра механіки та інформаційних систем, м. Львів
Захист відбудеться 17.10.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.05 при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, головний корпус, математичний факультет, ауд. 603.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Відгук на автореферат просимо надсилати за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, Донецький національний університет, вченому секретарю спеціалізованої ради К 11.051.05.
Автореферат розісланий 16.09.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мисовський Ю.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У багатьох галузях сучасної промисловості, у гірничій справі, будівництві, судно-, ракето-, авіабудуванні й інших широко використовуються конструкції з елементами у вигляді пластинок, що з технічних міркувань мають отвори або включення, а з технологічних і експлуатаційних причин містять додаткові концентратори напружень типу тріщин або жорстких лінійних включень.
Під дією зовнішніх зусиль біля концентраторів виникають високі рівні концентрації напружень, що можуть привести до руйнування конструкцій. Особливо високий рівень напружень спостерігається, коли концентратори розташовані поблизу однієї з зовнішніх прямолінійних ділянок границі пластинки, яка у зв'язку з цим може розглядатися півплощиною з концентраторами напружень. Усе це потрібно враховувати при розрахунку конструкцій на міцність та тріщиностійкість.
У зв'язку з цим виникає необхідність розробки простих і в той же час досить надійних методів визначення напружено-деформованого стану (НДС) півплощини з концентраторами напружень типу отворів, включень та тріщин, що дозволяють знаходити не тільки коефіцієнти інтенсивності напружень (КІН) для вершин тріщин або жорстких лінійних включень, але і напруження, деформації і щільність потенційної енергії в будь-якій точці півплощини.
Тому розробка високоефективних методів визначення напружено-деформованого і гранично-рівноважного станів півплощини з отворами, включеннями і тріщинами є однією з актуальних проблем теорії і практики розрахунків на міцність елементів різних конструкцій. Цій проблемі й присвячена дана дисертаційна робота.
Метою дисертації є вивчення впливу геометричних характеристик півплощини і концентраторів напружень у вигляді отворів, включень і тріщин на напружено-деформований і гранично-рівноважний її стан, встановлення закономірностей його якісних і кількісних змін. Для досягнення цієї мети необхідно було– 
розробити і розвинути математичні методи стосовно розв'язання основних задач теорії пружності для ізотропної пластинки і півплощини з отворами, включеннями і тріщинами;– 
із використанням цих методів одержати теоретичні розв'язки конкретних задач з їх алгоритмізацією;– 
скласти комплекси програм по чисельній реалізації розроблених алгоритмів;– 
провести чисельні дослідження з метою встановлення нових механічних закономірностей, що стосуються НДС півплощини з зазначеними концентраторами напружень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОСНОВНІ ЗАДАЧІ ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ ДЛЯ ПІВПЛОЩИНИ З ОТВОРАМИ ТА ТРІЩИНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок