Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНЕ ВИВЧЕННЯ ТА КОРЕКЦІЯ ОБРАЗУ Я У САМОТНІХ ЖІНОК

ПСИХОЛОГІЧНЕ ВИВЧЕННЯ ТА КОРЕКЦІЯ ОБРАЗУ Я У САМОТНІХ ЖІНОК

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНЕ ВИВЧЕННЯ ТА КОРЕКЦІЯ ОБРАЗУ Я У САМОТНІХ ЖІНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,83 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
СІЛЯЄВА ВІКТОРІЯ ІВАНІВНА
УДК: 159.923.2+159.922.1
ПСИХОЛОГІЧНЕ ВИВЧЕННЯ ТА КОРЕКЦІЯ
ОБРАЗУ Я У САМОТНІХ ЖІНОК
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського, Міністерство освіти і науки України, м. Сімферополь
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Каліна Надія Федорівна,
Таврійський національний університет ім. В.І.
Вернадського, м. Сімферополь
завідувач кафедри глибинної психології
та психотерапії.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Саннікова Ольга Павлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д. Ушинського, м. Одеса
завідувач кафедри психології;
кандидат психологічних наук, доцент
Мельник Інна Меєрівна,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
доцент кафедри психології.
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
м. Київ.
Захист відбудеться “_15___” ______травня________2004 р. о ___13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.08 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 5-24.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “_13___” ____квітня_________2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крейдун Н.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі суспільного життя зростає інтерес до різних форм і методів психологічної допомоги людині, оскільки психічне здоров'я кожного визначає здоров'я нації в цілому. Повноцінна особистість – це, насамперед, людина, потреби якої задоволені в основних сферах життєдіяльності. Безперечно, сфера сімейно-шлюбних стосунків є однією з найважливіших серед них. Для жінки близькі та задовільні стосунки з оточуючими, насамперед із протилежною статтю, істотно визначають благополуччя та спроможність її як особистості. Актуальність роботи обумовлена, у першу чергу, проблемою самітності, що існує у будь-якому суспільстві, оскільки самотня жінка, окрім власних страждань, породжує багато проблем у соціальному середовищі. Проблема здавна хвилювала вчених, які робили спробу знайти способи подолання екзистенціальної самітності людини. Останнім часом з'явилася досить велика кількість психологічних та філософських робіт, у яких досліджувались різноманітні аспекти самітності.
Найбільш детально розробленими у вивченні проблеми самітності, на наш погляд, є комплексні дослідження західних психологів, соціологів і філософів: культурні розбіжності за мірою сприймання самітності (М. Мід), вимірів самітності (У. Садлер, Т. Джонсон і Д. Рассел), аналіз самітності як емоційного стану (Р. Вейс), класифікація теоретичних підходів до вивчення даного переживання (Д. Перлман і Л. Пепло), міждисциплінарний підхід до питання вивчення самітності (Б. Міюскович), біологічні засади вказаного стану (Дж. Оді), теоретичний аналіз існуючих типів самітності (Дж. Гірвельд і Дж. Раадшелдерс), взаємозв'язок самітності та самооцінки (Л. Пепло, М. Міцелі та Б. Морам).
Вітчизняні вчені також внесли великий внесок у вивчення психології самітності. Теоретико-методологічну основу досліджень характеру та ступенів інтеграції людини в соціальне середовище складають роботи Г.С.Костюка, М.Й.Боришевського, С.Д.Максименка, Л.М.Карамушки, О.М.Лактіонова, М.М.Слюсаревського та ін. Соціально-психологічні аспекти проблеми були описані Ю.М. Швалбом і О.В. Данчевою. Автори розглядають психологічні чинники виникнення почуття самітності та вплив цього переживання на життєвий шлях особистості. Розглядаючи типи особистості, автори експлікують особистісну схильність до самітності.
Незважаючи на велику кількість досліджень, присвячених проблемі самітності, тему жіночої самітності, за рідкісним винятком, практично не розроблено.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 



Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНЕ ВИВЧЕННЯ ТА КОРЕКЦІЯ ОБРАЗУ Я У САМОТНІХ ЖІНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок