Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗВУКОТВОРЧИЙ КОМПОНЕНТ ТРУБНОГО ВИКОНАВСТВА: ТРАДИЦІЇ ТА БАЗИНҐ

ЗВУКОТВОРЧИЙ КОМПОНЕНТ ТРУБНОГО ВИКОНАВСТВА: ТРАДИЦІЇ ТА БАЗИНҐ

Назва:
ЗВУКОТВОРЧИЙ КОМПОНЕНТ ТРУБНОГО ВИКОНАВСТВА: ТРАДИЦІЇ ТА БАЗИНҐ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. М.В.ЛИСЕНКА
ГИШКА ІГОР СЕМЕНОВИЧ
УДК 788.1/.4.091+781.1
ЗВУКОТВОРЧИЙ КОМПОНЕНТ ТРУБНОГО ВИКОНАВСТВА:
ТРАДИЦІЇ ТА БАЗИНҐ
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
ЛЬВІВ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі музичної україністики Львівської державної музичної академії ім. М.В.Лисенка
Науковий керівник:
кандидат мистецтвознавства, доцент
Катрич Ольга Тарасівна,
Львівська державна музична академія ім. М.В.Лисенка, кафедра загального та спеціалізованого фортепіано.
Офіційні опоненти:
доктор мистецтвознавства, професор
Апатський Володимир Миколайович,
Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського, кафедра духових та ударних інструментів.
кандидат мистецтвознавства, доцент
Качмарчик Володимир Петрович,
Донецька державна музична академія ім. С.С.Прокоф’єва, кафедра духових та ударних інструментів.
Провідна установа:
Харківський державний університет мистецтв ім. І.П.Котляревського,
кафедра гармонії і поліфонії.
Захист відбудеться „27” травня 2005 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.869.01 у Львівській державній музичній академії ім. М.В.Лисенка (79008м. Львів, вул. О.Нижанківського, 5).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської державної музичної академії ім. М.В.Лисенка (79008 м. Львів, вул. О.Нижанківського, 5).
Автореферат розісланий 26 квітня 2005 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, професор Т.М.Старух .


Загальна характеристика роботи
В останні десятиріччя ХХ та на початку ХХІ сторіччя у зв’язку із стійкою тенденцією до ускладнення композиторського письма, часто зорієнтованою на звукові можливості мідних духових інструментів, духова галузь музичного виконавства розвивається особливо активно. Інтенсивно формується новий багатожанровий репертуар, який стимулює як розширення технічних можливостей самих інструментів, так і вдосконалення майстерності виконавців духовиків.
Відповідно до реалій музичної практики сучасна теорія виконавства на мідних духових інструментах намагається дати відповідь на питання, що стосуються, насамперед, формування адекватного до поставлених художніх завдань виконавського апарату духовика, використання нетрадиційних прийомів гри на мідних духових інструментах тощо.
Проте і досі відсутнє науково-теоретичне обґрунтування маніпуляції складовими звукового спектру при грі на духових інструментах, не існує уніфікованої системи графічної фіксації сучасних виконавських прийомів, чіткої характеристики інтерпретування нетрадиційних технік звуковидобування і т. ін.
Відтак актуальність дисертації зумовлена як практикою, так і теорією сучасного духового виконавства, де ще недостатньо вивчені питання звукового фактора труби в музичній культурі та фактично відсутнє комплексне дослідження нетрадиційної техніки звуковидобування на мідних духових інструментах – базинґу.
Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до програми наукових досліджень Львівської державної музичної академії ім. М.В.Лисенка, згідно теми №6 „Музично-виконавське мистецтво: теорія, історія, практика”.
Метою дисертації є комплексне дослідження звукового фактора як ключового компонента трубного виконавства; теоретичне обґрунтування та експериментальне дослідження використання базинґу як способу звукоутворення і засобу художньої виразності у виконавській практиці на мідних духових інструментах та створення на його засадах методики формування і вдосконалення амбушура трубача.
Для досягнення мети в дисертації вирішуються наступні завдання: 1. Розглядаються проблеми звукоутворення на трубі в контексті її еволюції. 2. Аналізуються традиційні підходи до питання звукоутворення на трубі. 3. Визначаються можливості базинґу в процесі звукоутворення на трубі. 4. Експериментально досліджується ергономічний аспект базинґу. 5. Вивчається художньо-виразовий потенціал базинґу в композиторській та виконавській творчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗВУКОТВОРЧИЙ КОМПОНЕНТ ТРУБНОГО ВИКОНАВСТВА: ТРАДИЦІЇ ТА БАЗИНҐ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок