Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: Становлення та функціонування системи соціального забезпечення в Українській РСР в 1920–30-х рр.: історичний аспект

Становлення та функціонування системи соціального забезпечення в Українській РСР в 1920–30-х рр.: історичний аспект / сторінка 10

Назва:
Становлення та функціонування системи соціального забезпечення в Українській РСР в 1920–30-х рр.: історичний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,94 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Декларативність намірів за відсутності фінансово-господарських можливостей певною мірою дискредитувала гуманістичне спрямування всієї системи собезу початкової стадії її формування в Україні.
У підрозділі “Нормативно-правові основи надання соціальної допомоги” обґрунтовано визначення “декретники” – категорії підопічних, на яких поширювалися законодавчі акти держави: інваліди Першої світової та громадянської воєн, вдови, контингент “помжеркорів”. Зазначено кваліфіковану підготовку декретів, написаних професійними правниками, досвідченими “спецами” дореволюційних благодійних фундацій. Нормативно-правова база функціонування системи соціального забезпечення, а вона з’явилася протягом першої половини 1919 р., віддзеркалювала принципи соціальної політики держави. Декрети і розпорядження друкувалися в офіційних виданнях НКСЗ, хоча наприкінці 1920 – початку 1921 р. інтенсивність розробки інструкторсько-нормативних документів знизилася, позаяк спостерігалося протиріччя між наявністю загалом виваженої правової бази і відсутністю економічно-фінансових можливостей для її повсякденної реалізації.
У підрозділі “Становлення адміністративно-територіальних органів соціального забезпечення” висвітлено функціонування місцевих органів собезу. За основу було взято адміністративно-територіальний принцип їх формування, отже, основний тягар роботи лягав на повітові та районні відділи собезу, які діяли при виконкомах, тобто залежали від рішення радянських органів влади. Організаційна структура собезу була уніфікована, але вона не уникала функціонального дублювання та бюрократизму, хоча 1 квітня 1919 р. НКСЗ розмежував повноваження центральних і місцевих установ. У травні 1920 р. затвердили три категорії територіальних відділів собезу: губернські, повітові, волосні. Враховували загальну кількість населення та наявність відповідних категорій – інвалідів, вдів, сиріт тощо. Аналіз річних звітів відділів собезу свідчить про характерну ознаку їхньої діяльності – брак коштів, а отже, і можливостей для широкої і повноцінної діяльності. На початку 1920 р. спостерігалася невідповідність між соціальними гаслами і закликами, виголошеними радянськими органами влади. За політико-ідеологічним популізмом і пафосом месіанства, які були характерні для початкового етапу соціального забезпечення населення, утверджувався філантропізм радянського собезу – своєрідної каси швидкої допомоги, які не витримали тиску обставин після проголошення непу. Комерціалізація діяльності губсоцвідділів та інших структур собезу – не просто вимушений крок, а передусім доказ кризи єдиної системи державного забезпечення.
У третьому розділі “Функціонування системи соціального забезпечення в умовах нової економічної політики” досліджено обставини та наслідки реорганізації, виявлено спільні та відмінні ознаки української та російської систем собезу, вивчено документи і матеріали про діяльність системи держстраху та громадської взаємодопомоги.
У підрозділі “Організаційні принципи реформування системи собезу” проаналізовано джерела і показано відмінність між поняттями та явищами “функціонування системи” і “функції системи”, які вирізнялися. Проголошення непу не змінило організаційної схеми самої системи, тобто радянська система собезу продовжувала діяти, але з’явилися її нові структурні підрозділи – соціальне страхування, кооперативні товариства інвалідів, громадянські комітети взаємодопомоги. Вони вплинули на перелік функцій, розширили повноваження місцевих органів соціального забезпечення. Відбулася зміна їхніх методів роботи. Якщо за доби “воєнного комунізму” сподівалися на ефективність адмінресурсу та революційну доцільність, то неп висунув інші пріоритети діяльності – госпрозрахунок, заощадження коштів, розвиток економічної підприємливості. Відбувся розподіл функцій між основними наркоматами соціально-гуманітарного профілю – Наркомосом, Наркомпраці, Наркомохоронздоров’я, хоча виголошувалися ідеї (позиція Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Становлення та функціонування системи соціального забезпечення в Українській РСР в 1920–30-х рр.: історичний аспект

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок