Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Становлення та функціонування системи соціального забезпечення в Українській РСР в 1920–30-х рр.: історичний аспект

Становлення та функціонування системи соціального забезпечення в Українській РСР в 1920–30-х рр.: історичний аспект / сторінка 8

Назва:
Становлення та функціонування системи соціального забезпечення в Українській РСР в 1920–30-х рр.: історичний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,94 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Використано також архівні фонди Державного архіву Російської Федерації (ДАРФ) – Всеросійського комітету допомоги хворим і пораненим червоноармійцям та інвалідам війни при ЦВК (ф. ), Російського державного архіву економіки (РДАЕ) – Комітету сприяння вченим при РНК СРСР (ф. ), а також документи Російського державного архіву соціально-політичної історії (РДАСПІ, ф. ).
До наукового дослідження залучено збірники нормативно-правових актів радянської держави, опубліковані у періодичних виданнях, які одночасно виходили російською та українською мовами.
До джерел, які висвітлюють деякі організаційні та соціально-економічні питання, віднесено стенографічні звіти партійних та радянських органів влади, річні звіти уряду, матеріали з’їздів профспілок.
У другому розділі “Особливості формування радянської системи соціального забезпечення у 1919–1921 рр.” проаналізовано процес створення НКЗС УСРР, становлення його адміністративно-територіальних органів, показано діяльність спеціальних комісій для подолання соціально-політичних наслідків громадянської війни, розкрито нормативно-правові основи надання матеріальної та реабілітаційної допомоги відповідним категоріям населення.
У підрозділі “Створення та діяльність Наркомату соціального забезпечення УСРР” досліджено соціально-політичні мотиви запровадження радянської системи соціального забезпечення, її організаційне формування та принципи функціонування. Радянська влада стала на шлях становлення єдиної системи соціально-побутового забезпечення непрацездатного населення, ліквідувавши всілякі пільги, станові переваги, філантропічні організації, дореволюційні установи, втілюючи революційні гасла про соціальну рівність, братерство, колективізм. У дисертації зазначається, що соціалістичні ідеї спонукали більшовиків до проголошення єдиної державної системи соціалістичного забезпечення, пропагуючи у такий спосіб переваги нового ладу, хоча основною причиною її формування стали катастрофічні наслідки двох воєн і революції.
Виокремлено два основних періоди початкового етапу становлення системи соціального забезпечення в УСРР: перший відбувався протягом лютого – липня 1919 р. з подальшим розвитком до проголошення непу, а другий охопив березень – вересень 1921 р. 6 лютого 1919 р. РНК УСРР ухвалив “Тимчасове положення про Народний комісаріат соціального забезпечення УСРР”, яке засвідчує факт становлення державної системи соціального забезпечення, а протягом декількох місяців, судячи з опублікованої нормативно-юридичної бази, були вибудовані та впроваджені організаційна структура, тобто виконавча вертикаль Наркомсоцзабезу, права та обов’язки номенклатури. Першим наркомом соціального забезпечення був М. Зубков. 7 липня 1920 р. відбувся перегляд функціональних повноважень структурних підрозділів НКСЗ, але він залишався самодіяльним республіканським наркоматом, маючи власну організаційну схему, керівництво, повноваження, регламентовані відповідною нормативно-законодавчою базою.
Проголошення непу означало усунення воєнно-комуністичних методів управління економікою та створення ринкових відносин зі збереженням принципу державного регулювання ключових галузей народного господарства. Влітку 1921 р. відбулося обговорення основних принципів функціонування собезу в умовах непу, виголошено думку і позицію чиновників НКСЗ про необхідність і доцільність формування єдиного координуючого центру, розбудови адміністративної вертикалі в губерніях, районах.
Структура НКСЗ УСРР періоду 1919 – початку 1921 рр. віддзеркалювала певною мірою надзвичайно катастрофічну ситуацію, яка виникла по завершенню Першої світової війни, коли до міст і сіл повернулися сотні тисяч інвалідів, а з другого боку, продовжувалася громадянська війна з її руйнівними наслідками, додавши зайвих втрат і соціальних проблем. Організаційні підрозділи радянського Наркомсоцзабезу займалися виключно забезпеченням інвалідів війн – світової та громадянської, а основним контингентом стали солдати та червоноармійці з їхніми родинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Становлення та функціонування системи соціального забезпечення в Українській РСР в 1920–30-х рр.: історичний аспект

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок