Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка та дослідження фізико-хімічної моделі синтезу портландцементного клінкеру з полімінеральної сировини

Розробка та дослідження фізико-хімічної моделі синтезу портландцементного клінкеру з полімінеральної сировини

Назва:
Розробка та дослідження фізико-хімічної моделі синтезу портландцементного клінкеру з полімінеральної сировини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,13 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Національний технічний університет України “Київський політехнічн
ий інститут”


Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Вафа Дердер
(Марокко)
УДК 666.94.015.42:539.4
Розробка та дослідження фізико-хімічної моделі синтезу портландцементного клінкеру з полімінеральної сировини
05.17.11 – Технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ– 2004
Дисертацією рукопис.
Роботу виконано на кафедрі фізики Харківської національної академії міського господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Щьоткіна Тетяна Юріївна,
Харківська національна академія міського господарства, доцент кафедри фізики
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,професор
Ілюха Микола Григорович, Українська інженерно-педагогічна академія, м.Харків, зав. кафедри хімії та машин і апаратів хімічних виробництв
кандидат технічних наук
Токарчук Володимир Володимирович,
Національний технічний університет України “КПІ”, м. Київ, доцент кафедри хімічної технології композиційних матеріалів
Провідна установа:
Український державний хіміко-технологічний університет Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ, кафедра хімічної технології в’яжучих матеріалів
Захист дисертації відбудеться 17.01.2005 р. о 14. 30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05 при Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37, корп. 21, ауд. 212.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 08.12.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.002.05 професор Круглицька В.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми .
Для багатьох цементних заводів України, які вичерпали старі запаси мінеральної сировини, постала необхідність переходу до нових сировинних матеріалів. До складу портландцементних сировинних композицій активно залучаються різноманітні вторинні матеріали, накопичені на теренах держави.
Перехід до нових матеріалів часто призводить до збільшення у складі сировинних композицій вмісту домішок MgO, K2O, Na2O, SO3, P2O5 . В цьому випадку проектування цементних сировинних сумішей за формулами Р.Х..Богга або В.А. Кінда, які не враховують домішки, спричиняє значні розбіжності між реальним і очікуваним складом клінкеру і його технічними властивостями .
Формули, які у свій час були запропоновані Р. Нерсом, Х. Міджлі, Ф.Кнофелем, Г.Ямагучі, О.І. Бойковою та іншими дослідниками, з метою урахування впливу домішкових оксидів на фазовий склад клінкеру, не знайшли практичного поширення. Отже, проблема проектування цементних сировинних сумішей з сировини, збагаченої домішками, залишається актуальною в хімії і технології цементу.
З аналізу літературних джерел витікає, що однією з головних причин обмеженості означених формул є нехтування впливом мінерального складу сировинних матеріалів на шляхи синтезу клінкерних фаз і розподіл в них оксидів .
Дана дисертаційна робота спрямована на вирішення означеної задачі через термодинамічне моделювання синтезу клінкеру з урахуванням мінерального складу вихідних сировинних матеріалів з подальшим використанням одержаних моделей для проектування сировинних сумішей.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Роботу виконано в науково-дослідній лабораторії Харківської національної академії міського господарства (ХНАМГ) як частину досліджень за темою “ Нові конструкційні матеріали та високоефективні технології їх виробництва”, п. 17 тематичного плану Науково-методичної ради Міносвіти України (наказ № 37 від 13. 02.97 г.).
Мета i задачі дослідження.
Метою роботи була розробка, дослідження і практичне використання фізико-хімічної моделі синтезу портландцементного клінкеру, яка враховує вплив мінерального складу і термодинамічних характеристик сировинних матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Розробка та дослідження фізико-хімічної моделі синтезу портландцементного клінкеру з полімінеральної сировини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок