Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вибір параметрів комутаційного обладнання на підставі аналізу трафіку обчислювальних мереж

Вибір параметрів комутаційного обладнання на підставі аналізу трафіку обчислювальних мереж

Назва:
Вибір параметрів комутаційного обладнання на підставі аналізу трафіку обчислювальних мереж
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,90 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
САВЧЕНКО Аліна Станіславівна
УДК 004.7:519.87(043.3)
Вибір параметрів комутаційного обладнання на підставі аналізу трафіку обчислювальних мереж
05.13.13 – обчислювальні машини, системи та мережі
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор технічних наук, професор Віноградов Микола Анатолійович, Національний авіаційний університет, професор кафедри комп’ютерних інформаційних технологій.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Мінаєв Юрій Миколайович, Національний авіаційний університет, професор кафедри комп’ютерних систем та мереж;
кандидат технічних наук, доцент Домарєв Валерій Валентинович, Інвестиційно-будівельний холдинг “МТН”, адміністративний директор.
Захист відбудеться “24” жовтня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.07 Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Космонавта Комарова,1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Космонавта Комарова,1.
Автореферат розіслано “22 ”вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.062.07,
кандидат технічних наук, доцент О.П. Мартинова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасний період розвитку обчислювальних мереж, розроблення нових додатків та надання нових послуг змінюються не лише обсяги трафіку, що передається, але і його якісна структура. Раніше переважав здебільшого так званий “еластичний” трафік, який може пристосовуватися до змін затримки доставки пакета і пропускної здатності каналу (передача даних, електронної пошти, файлів по FTP). Нині збільшується обсяг передачі “нееластичного” трафіку (трафік реального часу, відеоконференцій, мультимедійних додатків, IP телефонії) (рис. 1).
Рис. . Тенденції розвитку телекомунікаційних послуг
Статистичні характеристики таких видів трафіку істотно розрізняються. Трафік сучасних мереж вже не виявляє властивостей, необхідних для справедливості співвідношень із класичної теорії систем масового обслуговування. Навпаки виявляє самоподібні властивості, що значно впливає на різні аспекти проектування і конфігурації мережі, включаючи протоколи маршрутизації, резервування ресурсів, дисципліни черг в маршрутизаторах та АТМ-комутаторах, а також потрібний розмір буферів комутаторів.
Широке коло питань, пов’язаних з дослідженням характеристик трафіку обчислювальної мережі, розглядаються в працях вітчизняних та зарубіжних учених Ю.М. Мінаєва, В.С. Заборовського, В.К. Балханова, С.В. Божокіна, Д.А. Паршина, А.Я. Городецького, В.В. Петрова, W.E. Leland, M.S. Taqqu, W. Willinger, D.V. Wilson.
Однак в літературі найчастіше трапляються посилання на експериментальні дослідження трафіку 1992 – 1994 років, які потребують уточнення. Результати сучасних досліджень майже не наводяться або подаються без достатньо детального опису умов експерименту, характеристик мережі, порівняльного аналізу.
Вибір параметрів і структури обчислювальної мережі неможливий без достатньої і достовірної інформації про характеристики мережного трафіку. Необхідні широкомасштабні дослідження, в першу чергу, експериментального характеру. Отже, вивчення характерних властивостей і статистичних характеристик реального мережного трафіку та обґрунтований вибір параметрів комутаційного обладнання на підставі аналізу трафіку є, безумовно, актуальним завданням.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконання роботи пов’язано з реальними потребами галузі комп’ютеризації як на національному, так і на міжнародному рівнях. Питання, які розглядаються в дисертаційній роботі, безпосередньо випливають із завдань у галузі науки і техніки, сформульованих у “Концепції розвитку зв’язку та інформатизації України до 2010 року”, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 223/8 від 09.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Вибір параметрів комутаційного обладнання на підставі аналізу трафіку обчислювальних мереж

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок