Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНУТРІШНІЙ ДІАЛОГ ЯК МЕХАНІЗМ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ

ВНУТРІШНІЙ ДІАЛОГ ЯК МЕХАНІЗМ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ

Назва:
ВНУТРІШНІЙ ДІАЛОГ ЯК МЕХАНІЗМ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. І.І. МЕЧНИКОВА
Диса Олена Вікторівна
УДК 159.955.1
ВНУТРІШНІЙ ДІАЛОГ
ЯК МЕХАНІЗМ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ
19.00.01 — загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса — 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому юридичному інституті МВС України.
Науковий керівник
доктор психологічних наук, професор Самойлов Олександр Єжиєвич,
Дніпропетровська юридична академія,
провідний фахівець науково-практичної лабораторії
Офіційні опоненти
доктор психологічних наук, професор Балл Георгій Олексійович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України (м.Київ),
завідувач лабораторії методології і теорії психології
кандидат психологічних наук, доцент Новотна Марина Анатоліївна,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова,
доцент кафедри диференціальної і експериментальної психології
Провідна установа Інститут соціальної та політичної психології АПН України (м.Київ).
Захист відбудеться 21 січня 2005 р. о 14.00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.051.07 в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечнікова, 65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова за адресою: 65026, м.Одеса, вул.Преображенська, 24.
Автореферат розісланий 20 грудня 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради М.Б. Коробіцина
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз сучасних концепцій творчості показує, що наука досить близько підійшла до пояснення феномена творчості, проте лишаються загадковими глибинні механізми творчого процесу, особливо ті, які здійснюються на межі свідомого й несвідомого.
Проблемі творчого мислення присвячені роботи видатних представників філософської та психологічної думки: М.Бердяєва, Б.М. Кедрова, В.Енгельмейєра, П.М. Якобсона, О.М. Леонтьєва, В.Н. Пушкіна, Б.М. Теплова, М.С. Бернштейна, А.В. Брушлинського, Я.О. Пономарьова, В.О. Моляко та ін.
Теоретичні розробки М.М. Бахтіна, Л.С. Виготського, В.С. Біблера, Г.М. Кучинського, О.Є. Самойлова дають підстави пов’язувати творче мислення з внутрішнім діалогом, який є важливим компонентом продуктивного мислення. Погляди на діалог як на суттєву властивість мислення є наскрізними в роботах М.Бубера, С.Ваймана, А.М. Матюшкіна, О.М. Крутій, С.Ю. Курганова, Т.А.Флоренської, Л.В.Зазуліної, тому актуальність обраного дослідження зумовлена необхідністю визначення ролі та функції внутрішнього діалогу у творчому мисленні.
Для ефективної організації роботи з формування й розвитку творчого мислення необхідно знати, завдяки яким механізмам здійснюється породження нових ідей і як впливати на активізацію цих механізмів. Сучасні дослідники сходяться в думці про діалогову природу мислення людини, відтак вивчення внутрішнього діалогу як механізму утворення творчого смислу складає важливу лінію розробки проблеми мислення й творчості в загальній психології, відкриваючи нові шляхи до пізнання механізмів творчості й розробки спеціальних методів щодо її розвитку та актуалізації.
Тема дисертаційного дослідження зумовлена необхідністю розроблення теоретичних та практичних підходів до вивчення психологічних особливостей творчого мислення та його основних механізмів.
Зв’язок роботи з науковими планами, темами. Роботу виконано в межах планів наукових досліджень МВС України, Пріоритетних напрямків фундаментальних і прикладних досліджень навчальних закладів та науково-дослідних установ МВС України на період 2002-2005 рр., наукового напрямку “Розробка проблем вузівської педагогіки і наукової організації навчального процесу”, котрий включений в загальноінститутський перспективний план науково-дослідних робіт на 2002-2007 рр. Тема дисертаційного дослідження затверджена Вченою радою ЗЮІ МВС України 27 лютого 1998 року, протокол №2 та Координаційною Радою АПН України — 1 січня 2004 року, протокол № 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВНУТРІШНІЙ ДІАЛОГ ЯК МЕХАНІЗМ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок