Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ РЕМОНТУ АВТОМОБІЛЬНИХ ДВИГУНІВ ПІДВИЩЕННЯМ ЯКОСТІ ГІЛЬЗ ЦИЛІНДРІВ

ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ РЕМОНТУ АВТОМОБІЛЬНИХ ДВИГУНІВ ПІДВИЩЕННЯМ ЯКОСТІ ГІЛЬЗ ЦИЛІНДРІВ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ РЕМОНТУ АВТОМОБІЛЬНИХ ДВИГУНІВ ПІДВИЩЕННЯМ ЯКОСТІ ГІЛЬЗ ЦИЛІНДРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,30 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АВТОМОБІЛЬНО - ДОРОЖНІЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Леоненко Олександр Миколайович
УДК 629.083
ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ РЕМОНТУ
АВТОМОБІЛЬНИХ ДВИГУНІВ ПІДВИЩЕННЯМ
ЯКОСТІ ГІЛЬЗ ЦИЛІНДРІВ
Спеціальність 05.22.20 – Експлуатація та ремонт засобів транспорту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата технічних наук
Харків - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі Експлуатації та ремонту автомобільної та спеціальної техніки в Харківському університеті Повітряних Сил (ХУ ПС) Міністерства оборони України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Савченков Борис Васильович
Харківський національний автомобільно-дорожній університет,
доцент кафедри “Технології машинобудування та ремонту машин”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бажинов Олексій Васильович
Харківський національний автомобільно-дорожній університет,
завідуючий кафедрою “Автомобільна електроніка”;
кандидат технічних наук, доцент
Крашенінін Олександр Семенович
Українська державна академія залізничного транспорту,
доцент кафедри “Експлуатація та ремонт рухомого складу”.
Провідна установа: Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, кафедра “Автомобілі”, Міністерство освіти і науки України,
м Луганськ.
Захист відбудеться “ 19 ” жовтня 2005 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.059.02 при Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті за адресою: 61002, Україна, м. Харків, вул. Петровського, 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (м. Харків, вул. Петровського, 25).
Автореферат розісланий “ 17 ” вересня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Наглюк І.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Існуюча в Україні схема використання автомобільної техніки в останні роки зумовлює ситуацію, коли 75-80% її списочного складу знаходиться в експлуатації з використаним ресурсом, що викликає необхідність у підвищенні довговічності вузлів та агрегатів автомобілів при ремонті та технічному обслуговуванні. Це в першу чергу стосується двигунів внутрішнього згоряння.
Довговічність автомобільного двигуна, стабільність його робочих характеристик та економічність при експлуатації в значній мірі залежать від терміну служби і стану гільз циліндрів. Для цих деталей, які працюють в умовах постійних динамічних та циклічних навантажень, високих температур і тиску, досить важливими показниками, що визначають їхні експлуатаційні властивості, є рівень технології та технічна оснащеність виробництва, механічні характеристики і стан робочих поверхонь деталі, а також її ремонтопридатність. Підвищення цих показників у певній мірі дозволить підвищити ресурс як самої деталі, так і двигуна в цілому, а також суттєво скоротити витрати на закупівлю запасних частин.
Вирішення цих важливих питань автотранспорту залежить від створення та освоєння способів підвищення якості поверхонь деталей вузлів та сполучень.
Актуальність теми. На сьогоднішній день реальний ресурс експлуатуємих та відремонтованих дизельних двигунів ЯМЗ та КамАЗ, якими в тому числі оснащена значна частина авіаційної наземної техніки, а також автомобілів різного призначення у народному господарстві країни, нижче встановленого діючим ГОСТ 23465–79 до 30 %. Однією з причин цього є те, що існуючі способи виготовлення, ремонту гільз циліндрів та зміцнення їхньої робочої поверхні не забезпечують виконання всіх вимог щодо даної деталі. Крім того, досвід ремонтного виробництва свідчить, що в переважній більшості випадків при поступанні двигуна в капітальний ремонт гільзи циліндрів вибраковуються внаслідок зносу робочої поверхні, яка складає не більш 1 % від початкової маси деталі. До того ж, їхня ремонтопридатність досить низька й спосіб відновлення під ремонтний розмір або не передбачений конструктивно (як для гільз двигунів КамАЗ), або часто є невиправданим і з експлуатаційної, і з економічної точок зору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ РЕМОНТУ АВТОМОБІЛЬНИХ ДВИГУНІВ ПІДВИЩЕННЯМ ЯКОСТІ ГІЛЬЗ ЦИЛІНДРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок