Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕПАРАТИВНІ ТА НЕФРОПРОТЕКТОРНІ ВЛАСТИВОСТІ ТІОТРИАЗОЛІНУ ТА ЙОГО НОВИХ ЛІКАРСЬКИХ ФОРМ

РЕПАРАТИВНІ ТА НЕФРОПРОТЕКТОРНІ ВЛАСТИВОСТІ ТІОТРИАЗОЛІНУ ТА ЙОГО НОВИХ ЛІКАРСЬКИХ ФОРМ

Назва:
РЕПАРАТИВНІ ТА НЕФРОПРОТЕКТОРНІ ВЛАСТИВОСТІ ТІОТРИАЗОЛІНУ ТА ЙОГО НОВИХ ЛІКАРСЬКИХ ФОРМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,70 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇ
Піняжко Олег Романович
УДК:615.015.4:(615.254+615.276.4).001.6
РЕПАРАТИВНІ ТА НЕФРОПРОТЕКТОРНІ ВЛАСТИВОСТІ ТІОТРИАЗОЛІНУ ТА ЙОГО НОВИХ ЛІКАРСЬКИХ ФОРМ
14.03.05 - фармакологія
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
доктора медичних наук
Київ -2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському державному медичному університеті ім. Данила Галицького
Науковий консультант: доктор медичних наук, професор СТЕЦЬ Віталій Романович, Запорізький державний медичний університет, професор кафедри фармакології.
Офіційні опоненти доктор медичних наук ЛІТВІНОВА Надія Володимирівна, Інститут фармакології і токсикології АМН України, головний науковий співробітник відділу біохімічної фармакології. доктор медичних наук, професор КОСУБА Раїса Борисівна, Буковинська медична академія, завідувач кафедри фармакології. доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України БОБИРЄВ Віктор Миколайович, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, завідувач кафедри експериментальної та клінічної фармакології.
Провідна установа Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця
Захист відбудеться 22.05.2002 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01 в Інституті фармакології та токсикології АМН України за адерсою : 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 14.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 14.
Автореферат розісланий 18.04.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук І.В.Данова
Актуальність теми. Незважаючи на значні успіхи, яких було досягнуто за останні десятиріччя в галузі пошуку та впровадження у клінічну практику нових фармакологічних засобів з антирадикальною дією, залишається актуальним питання щодо створення нових високоефективних низькотоксичних й технологічнопридатних препаратів із антиоксидантними властивостями (І.А.Мазур, С.І.Коваленко, 1999).
Аналіз наукової літератури свідчить, що перспективним класом хімічних сполук для пошуку та створення ліків такої спрямованості дії є похідні 1,2,4-триазолу. Серед них виявлені сполуки з протизапальною, ранозагоювальною, протиішемічною, антигіпоксичною, гепатопротекторною властивостями в основі яких лежить антиоксидантний механізм дії (Р.С.Синяк, І.А.Мазур, В.Р.Стець,1986; Л.М.Шеремета, Я.С.Гудивок, 1998).
Всебічне вивчення нових сполук ряду азотистих гетероциклів – похідних 1, 2,4-триазолів привело до впровадження в клінічну практику нового оригінального вітчизняного препарату тіотриазоліну (І.А.Мазур, Є.Г.Книш, В.Р.Стець, 1986; С.М.Дроговоз, С.І. Сальникова 1995). В процесі доклінічних досліджень встановлено наявність у препарату протиішемічної, антиаритмічної, протизапальної, імуномодулюючої, гепатопротективної, радіопротективної, противірусної, антибактеріальної (Afdel A., et al., 1980; Bahadur S. et al. 1985), мембраностабілізуючої, антиоксидантної активностей (О.Г.Берегова, 1991, В.В.Дунаєв, В.Р.Стець, І.М.Башкін, 1990; В.Р. Стець, І.А.Мазур, О.Р.Піняжко, 1995; Б.С.Безуглий, Л.Е.Саржевська, 1995).
Перший досвід клінічного застосування тіотриазоліну підтвердив його ефективність у комплексному лікуванні гострого інфаркту міокарду, постінфарктного та атеросклеротичного кардіосклерозу, аритмій (Б.Н.Безбородько і співавт. 1995; Харуб аль Халі Алі, 1995), стенокардії всіх функціональних класів (А.Є.Березін, О.В.Крайдашенко, 1995), захворювань печінки: хронічного гепатиту (Є.М.Нейко, І.М.Шевчук,1998) цирозу печінки, механічної жовтяниці, а також травматичних пошкоджень рогівки ока (Б.С.Безуглий. Л.Е.Саржевська, Є.В.Буянов, 1995), гострих судинних нейропатій ока (О.В.Петришина, С.П.Олешко, І.Г.Кордонець 1998) та інших захворювань.
Беручи до уваги наявність у препарату антиоксидантних та мембраностабілізуючих властивостей можна припустити, що він буде ефективним при патологічних станах, що супроводжуються активацією ПОЛ, зокрема при ранових процесах, захворюваннях нирок та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РЕПАРАТИВНІ ТА НЕФРОПРОТЕКТОРНІ ВЛАСТИВОСТІ ТІОТРИАЗОЛІНУ ТА ЙОГО НОВИХ ЛІКАРСЬКИХ ФОРМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок