Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНІ МЕРЕЖІ КИТАЮ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНІ МЕРЕЖІ КИТАЮ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Назва:
БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНІ МЕРЕЖІ КИТАЮ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
ЧЕН ЩЗЕЩЗІНЬ
УДК 02:(004+621.39)(510)(043)
БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНІ МЕРЕЖІ КИТАЮ:
СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
07.00.08 – книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків — 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури, Міністерство культури і мистецтв України.
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, професор
Філіпова Людмила Яківна
Харківська державна академія культури,
професор кафедри інформаційно-
документних систем, декан факультету
документознавства та інформаційної
діяльності
Офіційні опоненти:
Провідна установа | доктор педагогічних наук, професор
Чачко Ада Семенівна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, професор кафедри
загально-гуманітарних дисциплін
кандидат педагогічних наук
Башун Олена Володимирівна,
Донецька обласна універсальна наукова
бібліотека ім. Н.К. Крупської, заступник
директора
Національна бібліотека України
ім. В.І.Вернадського НАН України,
Центр комп'ютерних технологій
 
Захист відбудеться “29” вересня 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.02 у Харківській державній академії культури за адресою: 61003, м. Харків-3, Бурсацький спуск, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61003, м. Харків-3, Бурсацький спуск, 4.
Автореферат розісланий “ 28 ” серпня 2003 р.
Вчений секретарспеціалізованої вченої ради Соляник А.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні тенденції світового бібліотечного співтовариства спрямовані на формування і розвиток бібліотечно-інформаційних мереж у всіх регіонах світу. Важливими питаннями міжнародної бібліотечної науки і практики є питання організації бібліотечного мережевого простору, який об'єднує будь-які автоматизовані системи і мережі з метою координації зусиль і надання вільного доступу користувачам до електронних бібліотечних продуктів і послуг. Така інформаційно-бібліотечна ситуація охопила майже всі держави світу, в тому числі і Китай, де нині відбуваються корінні зміни у сфері інформаційно-бібліотечного обслуговування, впровадження сучасних інформаційних технологій і керування інформацією.
В останні роки в Китаї розроблено багато проектів комп'ютеризації національних бібліотек різноманітних типів, які передбачають як внутрішню автоматизацію бібліотечних процесів, так і вдосконалення бібліотечних електронних послуг, що подаються в міжнародну мережу Інтернет. Особливе місце посідають наукові університетські бібліотеки, що є лідерами бібліотечної автоматизації, розвиваються в напрямі об'єднання локальних бібліотечних мереж у єдину національну бібліотечно-університетську мережу.
Предметний аспект проблеми даного дослідження характеризується протиріччями між:
·
активним упровадженням інформаційних технологій у бібліотечну практику і недостатньо розвинутою бібліотечно-інформаційною теорією в Китаї;
·
високим рівнем комп'ютеризації бібліотек у Китаї і недостатньою розробленістю теоретичних і організаційних основ формування національної комп'ютерної бібліотечної мережі, зокрема для університетських бібліотек. Дана дослідницька проблема постає як вираження необхідності вивчення інформаційно-бібліотечної діяльності Китаю для того, щоб активно впливати на вирішення означених вище протиріч.
Аналіз теоретичних і прикладних аспектів формування бібліотечних мереж у Китаї (на досвіді університетських бібліотек) проводився на базі багатоаспектного аналізу публікацій зарубіжних і китайських фахівців і вчених у галузі бібліотечно-бібліографічних наук, інформатики, обчислювальної техніки й інших наук.
Окремі теоретичні положення дослідження діяльності бібліотек в умовах сучасної інформатизації суспільства знайшли відображення у працях українських учених В.О.Ільганаєвої, Л.Й. Костенка, С.Г.Кулешова, Н.М. Кушнаренко, Т.П. Павлуші, В.С. Пашкової, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНІ МЕРЕЖІ КИТАЮ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок