Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНІ ІНВЕСТИЦІЇ І ЕФЕКТИВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК

МІЖНАРОДНІ ІНВЕСТИЦІЇ І ЕФЕКТИВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК

Назва:
МІЖНАРОДНІ ІНВЕСТИЦІЇ І ЕФЕКТИВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,82 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЖЕВАГО КОСТЯНТИН ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК 330.322
МІЖНАРОДНІ ІНВЕСТИЦІЇ І ЕФЕКТИВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК
Спеціальність 08.05.01 – Світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародного менеджменту Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м.Київ
Науковий керівник: – доктор економічних наук, професор
Лук’яненко Дмитро Григорович
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри міжнародного менеджменту
Офіційні опоненти: – доктор економічних наук, професор
Климко Григорій Никифорович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри міжнародної економіки –
кандидат економічних наук
Бурмака Микола Олексійович
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, член Державної комісії
Провідна установа: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, відділ міжнародних валютно-фінансових відносин, м.Київ
Захист відбудеться “19” січня 2004 року о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.03 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “19” грудня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук,
професор Фукс А.Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах глобалізації національний економічний розвиток залежить від здатності ефективно використовувати не тільки традиційні, але й, особливо, інтернаціоналізовані ресурси і фактори виробництва постіндустріального суспільства. Це, в свою чергу, забезпечується за умов реалізації моделей відкритої економіки, адаптованих до внутрішніх особливостей та зовнішнього еволюціонізуючого середовища. Міжнародне інвестування відіграє при цьому провідну роль, формуючи канали передачі фінансових і матеріальних ресурсів, науково-технологічних і організаційно-економічних інновацій на новітній інформаційній основі.
Сучасні міжнародні інвестиції характеризуються різною інституційною природою, видами і формами, методами та інструментами регулювання на національному, міжнародному та наднаціональному рівнях, багатоплановими мотиваціями інвесторів і реципієнтів. На мікрорівні принципове значення мають стратегічні корпоративні інтереси: привабливість інвестиційних форм виходу на зарубіжні ринки у порівнянні з експортом продукції та послуг, ефекти міжнародної інвестиційної диверсифікації та синергізму. На макрорівні приймаючим країнам із недостатньо розвиненим інвестиційним ринком важливо забезпечити оптимальні з огляду на стратегічні національні інтереси співвідношення обсягів внутрішнього і зовнішнього (іноземного) інвестування, орієнтувати приватний і державний іноземний капітали на реалізацію чітко визначених пріоритетів економічного розвитку.
Проблематика міжнародного інвестування і економічного розвитку протягом останніх десятиліть займала провідне місце в економічних дослідженнях в результаті чого сформувалась методологія аналізу інвестиційної взаємодії країн, відображена в працях вітчизняних і зарубіжних економістів — А.Бальцеровича, В.Беренса, О.Білоруса, І.Бланка, М.Бурмаки, О.Власюка, О.Гаврилюка, А.Гальчинського, В.Гейця, Б.Губського, Дж.Даннінга, Р.Камерона, Дж.Кейнса, Г.Климка, І.Лукінова, Д.Лук’яненка, Ю.Макогона, Р.Марковіца, Ф.Модігліані, О.Мозгового, Б.Панасюка, Є.Панченка, Ю.Пахомова, А.Пересади, О.Плотнікова, М.Портера, А.Поручника, О.Рогача, В.Рокочої, В.Ростоу, А.Рум’янцева, В.Сіденка, С.Соколенка, Дж.Стігліца, А.Тобіна, П.Тодаро, А.Філіпенка, У.Фішера, У.Шарпа та ін.
Дослідження інвестиційного компонента економічного розвитку актуалізується в сучасних умовах, коли випереджаючими темпами глобалізуються інвестиційні ринки і суттєво перерозподіляються регулятивні функції учасників інвестиційного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІЖНАРОДНІ ІНВЕСТИЦІЇ І ЕФЕКТИВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок