Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНОЇ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНОЇ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНОЇ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ
СІТНІКОВА Наталія Петрівна
УДК 330.342.146
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ФОРМУВАННЯ
СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНОЇ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.00.03 – економіка та управління національним господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково дослідному економічному інституті (НДЕІ).
Науковий керівник доктор економічних наук‚ професор
Бондар Iнтерна Kасянівна‚
НДЕІ‚ завідувач відділом проблем праці
та політики доходів населення
Офіційні опоненти: доктор економічних наук‚ професор
Гнибіденко Іван Федорович,
Рада Національної безпеки і оборони України,
керівник управління соціальної безпеки
кандидат економічних наук
Савенко Олександр Леонідович,
Міністерство економіки України,
заступник директора департаменту
розвитку соціальної та гуманітарної сфери -
начальник відділу пенсійної реформи
і соціального страхування
Захист дисертації відбудеться 25 жовтня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д .801.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук НДЕІ за адресою: м. Київ‚ бульвар Дружби народів‚ 28‚ 5-й поверх‚ зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці НДEI за адресою: 01601, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28, перший поверх.
Автореферат розісланий 24 вересня 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук О.Ю.Рудченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід до ринку в умовах спаду виробництва, інфляції, зміни форм власності в 1991-1998 роках для основної маси населення України спричинив різке зниження рівня життя та зменшення платоспроможного попиту, внаслідок чого і сьогодні бідними залишається значна частка населення. Ринкова трансформація економіки України не мала необ-хідної соціальної спрямованості та супроводжувалась посиленням соціальної нерівності, зниженням рівня життя населення, поглибленням розриву між найбагатшим і найбіднішим прошарком населення, прихованим безробіттям, низьким рівнем соціальної захищеності населення.
Сучасний етап розвитку вітчизняної економіки характеризується поступовим економічним відновленням: реальним зростанням валового внутрішнього продукту, заробітної плати, заощаджень. Збільшення соціальних виплат та реальних доходів населення в останні роки сприяло підвищенню рівня життя населення, проте економічне зростання не гарантує сталого зниження рівня бідності.
В сучасних наукових дослідженнях широко висвітлюються питання, пов’язані з формуванням середнього класу як основи для формування інститутів соціально орієнтованої ринкової економіки, а також впровадженням соціальних цілей в практику короткострокового програмування соціально-економічного розвитку країни. Однак, хоча в Україні, перш за все на законодавчому рівні, вже сформовані передумови для реалізації концепції соціально орієнтованої економіки, залишаються нерозв’язаними проблеми, пов’язані з впровадженням принципів соціально орієнтованої економіки в систему стратегічного планування соціально-економічного розвитку країни. Надзвичайно актуальними залишаються також проблеми подолання бідності, вирішення яких є головною умовою забезпечення соціальної справедливості в умовах соціально орієнтованої економіки.
Подальший шлях розвитку економіки України вимагає визначення моделі поєднання ринкових принципів розвитку і пріоритетів соціальної справедливості та зумовлює необхідність розроблення механізмів переходу до моделі соціально орієнтованої економіки, яка успішно застосовується провідними країнами Європейського Союзу та багатьма країнами світу. Необхідність формування в Україні важелів, умов і механізмів соціальної переорієнтації економічної політики та формування соціально орієнтованої економічної системи в умовах економічного відновлення зумовлює актуальність даного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНОЇ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок