Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення ефективності процесу Кінцевого фрезерування шляхом забезпечення динамічної стійкості технологічної системи

Підвищення ефективності процесу Кінцевого фрезерування шляхом забезпечення динамічної стійкості технологічної системи

Назва:
Підвищення ефективності процесу Кінцевого фрезерування шляхом забезпечення динамічної стійкості технологічної системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,01 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний технічний університет
«Харківський політехнічний інститут»
Ємельяненко Сергій Сергійович
УДК 621.914.1
Підвищення ефективності процесу Кінцевого фрезерування шляхом забезпечення динамічної стійкості технологічної системи
Спеціальність 05.03.01 – процеси механічної
обробки, верстати та інструменти
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі технології машинобудування, верстатів та інструментів Сумського державного університету Міністерства освіти і науки України, м. Суми.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук
Криворучко Дмитро Володимирович,
Сумський державний університет,
доцент кафедри технології машинобудування, верстатів та інструментів (м. Суми).
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Верезуб Микола Володимирович,
Національний технічний університет
«Харківський політехнічний інститут»
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри інтегрованих технологій машинобудування ім. М.Ф. Семка (м. Харків);
кандидат технічних наук, доцент
Тарасюк Анатолій Петрович,
Українська інженерно-педагогічна академія Міністерства освіти і науки України,
проректор з навчальної роботи (м. Харків).
Захист дисертації відбудеться 26.06.2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.12 у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» Міністерства освіти і науки України за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
Автореферат розісланий 26.05.2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А. Пермяков


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сьогодні як в Україні, так і в світі високими темпами розвивається оброблення складнопрофільних деталей кінцевими фрезами на верстатах з числовим програмним керуванням (ЧПК). Це викликане тим, що при обробленні зазначених деталей з урахуванням можливостей сучасного обладнання даний процес є найбільш універсальним. Кінцеве фрезерування використовується як на чистових, так і на чорнових операціях оброблення. При чорновому обробленні, коли необхідно зняти великий об’єм припуску за найкоротший час, та з урахуванням високої частоти обертання шпинделя при сучасному обробленні виникає велика ймовірність втрати технологічною системою (ТС) динамічної стійкості в результаті появи автоколивань та погіршення вихідних показників процесу фрезерування і в першу чергу зменшення продуктивності оброблення та стійкості інструменту. Це вимагає забезпечення динамічної стійкості ТС. На думку багатьох дослідників, у цей час якнайкращих результатів у вирішенні даної проблеми із залученням мінімальної кількості грошових витрат можна досягти шляхом прогнозування динамічної стійкості ТС.
Але, незважаючи на велику кількість методів моделювання динамічної стійкості процесу кінцевого фрезерування, поки не існує універсальної моделі, за допомогою якої можливо було б точно спрогнозувати динамічний стан ТС з урахуванням конструктивних особливостей кінцевої фрези, металорізального устаткування, оснащення, деталі, процесу стружкоутворення тощо. У зв'язку з цим підвищення ефективності чорнового кінцевого фрезерування на базі теоретичного дослідження, яке б дозволяло спрогнозувати динамічний стан ТС, є актуальним завданням та визначає напрямок дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі технології машинобудування, верстатів та інструментів Сумського державного університету в рамках держбюджетних робіт України: «Розробка наукових основ оптимального проектування методів механічної обробки матеріалів і прогнозування їх вихідних показників на базі експериментально-теоретичних і теоретичних моделей нестаціонарних процесів різання» (№0100U003217) і «Розробка наукових основ оптимізації процесів різання на основі їх комп'ютерного 3D-моделювання методом кінцевих елементів» (№0106U003234), де здобувач був виконавцем окремих розділів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Підвищення ефективності процесу Кінцевого фрезерування шляхом забезпечення динамічної стійкості технологічної системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок