Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН В УЧНІВ 5-8-х КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН В УЧНІВ 5-8-х КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Назва:
ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН В УЧНІВ 5-8-х КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ЧЕРНІЙ ВАЛЕНТИНА СТЕПАНІВНА
 
УДК 373.5.016:821.161.2:37.034
ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН
В УЧНІВ 5-8-х КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ
ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ
13.00.02 – теорія і методика навчання (українська література)
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Волошина Ніла Йосипівна, Інститут педагогіки АПН України, завідувач лабораторії літературної освіти.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Самойленко Григорій Васильович,
Ніжинський державний педагогічний університет ім. М.Гоголя,
завідувач кафедри історії культури, декан філологічного факультету;
кандидат педагогічних наук, доцент
Жила Світлана Олексіївна,
Чернігівський державний університет ім. Т.Г.Шевченка, викладач кафедри етнології.
Провідна установа: Київський Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України, м.Київ.
Захист відбудеться 21.05.2003 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул. Артема, 52-Д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розіслано 20.04.2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т.Шелехова
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Побудова демократичного, гуманного суспільства потребує належного рівня культури. Яку б сферу людської діяльності й реальних відносин - людина і держава, людина і природа, людина і суспільство, людина і людина - ми не розглядали, стає зрозумілим, що налагодження їх взаємовідносин залежить від цілеспрямованої й відповідальної взаємодії людей, яка ґрунтується на культурі людських взаємин. Ця культура є передусім консолідуючим початком, виступає регулятором поведінки, а також гарантом шанобливого ставлення й взаєморозуміння, терпимості і взаємоповаги.
Перед педагогом постає проблема виховання висококультурної, інтелектуальної, творчої особистості, яка будуватиме взаємини з оточуючими її людьми на засадах добра, любові, поваги, толерантності, яка здатна забезпечити прогрес нації, вихід держави на рівень цивілізованих країн світу.
Розв’язання цього важливого завдання органічно пов’язане із сучасним осмисленням морально-етичного виховання, формуванням культури людських взаємин, пошуком таких морально-етичних орієнтирів і норм, які забезпечать повноцінні взаємини в усіх сферах людського буття. Система морально-етичних цінностей і відповідних їм норм є тим культурним кодом, який визначає загальнозначущі переваги у людських взаєминах, інтегрує їх повсякденну поведінку в суспільне ціле, регулює конфлікти. У зв’язку з цим проблема виховання культури людських взаємин набуває виключної актуальності.
Моральні основи культури людських взаємин сприяють олюдненню суспільних відносин, взаємодії людей за суб’єктно-суб’єктною моделлю, зміст якої безпосередньо впливає на спрямованість і характер потреб, цілей, інтересів особистості. Будь-які порушення моральних норм культури взаємин або їх відсутність негативно відбиваються на моральному і емоційному стані членів суспільства, їхньому фізичному та психічному здоров’ї. Неповага до гідності людей та їхніх інтересів, відсутність доброзичливості і милосердя, нехтування справедливістю і відповідальністю отьмарюють, огрублюють наше існування, призводять до спустошеності, егоїзму, моральної занедбаності та інших негативних моральних рис. За певних умов зазначені недоліки перероджуються у загрозливі для суспільства риси особистості і дають важкі наслідки. Вони негативно відображаються на організації праці людини в усіх сферах виробництва, морально-психологічному кліматі сім’ї та трудового колективу і найголовніше - на здоров’ї людини.
Таким чином, виховання моральних основ культури людських взаємин розглядаємо і як соціальну, і як педагогічну проблему, від успішного розв’язання якої залежить становлення і розвиток у школярів високих моральних якостей, інтелігентності і справжнього духовного багатства стосунків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН В УЧНІВ 5-8-х КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок