Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ ДАТЧИКА КУТОВОЇ ШВИДКОСТІ НА БАЗІ ДИНАМІЧНО НАСТРОЮВАНОГО ГІРОСКОПАЗ АНАЛОГО-ЦИФРОВИМИ КОНТУРАМИ КЕРУВАННЯ

СТВОРЕННЯ ДАТЧИКА КУТОВОЇ ШВИДКОСТІ НА БАЗІ ДИНАМІЧНО НАСТРОЮВАНОГО ГІРОСКОПАЗ АНАЛОГО-ЦИФРОВИМИ КОНТУРАМИ КЕРУВАННЯ

Назва:
СТВОРЕННЯ ДАТЧИКА КУТОВОЇ ШВИДКОСТІ НА БАЗІ ДИНАМІЧНО НАСТРОЮВАНОГО ГІРОСКОПАЗ АНАЛОГО-ЦИФРОВИМИ КОНТУРАМИ КЕРУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,82 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Янкелевич Григорій Євсійович
УДК 531.383+681.34
СТВОРЕННЯ ДАТЧИКА КУТОВОЇ ШВИДКОСТІ НА БАЗІ ДИНАМІЧНО НАСТРОЮВАНОГО ГІРОСКОПА
З АНАЛОГО-ЦИФРОВИМИ КОНТУРАМИ КЕРУВАННЯ
05.11.03 Гіроскопи та навігаційні системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
КИЇВ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відкритому акціонерному товаристві “Науково-виробничий комплекс “Київський завод автоматики ім. Г.І. Петровського” Державного комітету промислової політики України та Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України на кафедрі приладів і систем керування літальними апаратами.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Збруцький Олександр Васильович
Національний технічний університет України “Київський
політехнічний інститут”, декан факультету авіаційних та космічних
систем, завідувач кафедри приладів і систем керування
літальними апаратами
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, Чіковані Валерій Валеріанович, Науково-дослідне підприємство "Український технологічний центр оптичного приладобудування", зам. директора по науковій роботі;
кандидат технічних наук, доцент, Кришталь Володимир Федорович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, доцент кафедри теоретичної механіки.
Провідна установа Казенне підприємство "Центральне конструкторське бюро "Арсенал", спеціалізоване конструкторське відділення 1, Державний комітет промислової політики України, м. Київ.
Захист відбудеться " 5 " грудня 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.07 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: м. Київ, проспект Перемоги 37, корп. 1, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги 37.
Автореферат розісланний " 1 " листопада 2001 р.
Виконуючий обов'язки вченого секректаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Л.М. Рижков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З розвитком цифрової обчислювальної техніки суттєво підвищуються можливості створення датчиків кутової швидкості (ДКШ) на базі динамічно настроюваних гіроскопів (ДНГ) з покращеними технічними та технологічними характеристиками. Виникає можливість формування цифрових регуляторів, які мають кращу якість відносно аналогових, заміни механічних засобів настройки гіроскопа більш технологічними, дешевими, та в той же час, більш точними засобами з використанням цифрової електронної техніки. Тому вирішення проблеми виконання в ДКШ на базі ДНГ аналого-цифрових контурів зворотного зв'язку в каналах вимірювання кутової швидкості та керування електроприводом обертання ротора гіроскопа є важливою науково-технічною задачею. Ця задача потребує проведення відповідних досліджень для вирішення багатьох суперечливих питань, які пов'язані з розширенням смуги пропускання та необхідністю подавлення перешкод, нутаційних коливань, підвищенням точності та зниженням собівартості. Вирішення цих питань, а також формування належних законів керування в аналого-цифрових контурах ускладнюється тим, що ДКШ на базі ДНГ являє собою двомірну систему автоматичного керування, в даному випадку аналого-цифрову, більшість змінних якої є такими, що не керуються та не спостерігаються. Формування цих змінних шляхом знаходження похідних від сигналів, які спостерігаються, не можливо тому, що останні мають коливальні складові великої амплітуди на частотах, кратних частоті обертання ротора чи близьких до таких частот. Вплив зазначених коливань може привести не тільки до зашумлення контурів керування, а й до погіршення точностних характеристик приладу.
Таким чином, розробка наведених проблем є важливою складовою частиною створення новітніх навігаційних приладів та систем керування для забезпечення високих технічних характеристик та конкурентноздатності зазначених вище рухомих об'єктів, які виготовляються в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ ДАТЧИКА КУТОВОЇ ШВИДКОСТІ НА БАЗІ ДИНАМІЧНО НАСТРОЮВАНОГО ГІРОСКОПАЗ АНАЛОГО-ЦИФРОВИМИ КОНТУРАМИ КЕРУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок