Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГОСТРИЙ ОРХОЕПІДИДИМІТ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГОСТРИЙ ОРХОЕПІДИДИМІТ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГОСТРИЙ ОРХОЕПІДИДИМІТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,19 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ ТА НЕФРОЛОГІЇ
АМН УКРАЇНИ
ПИСАРЕНКО ІГОР АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 616.681/682-002-07-085
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІКУВАННЯ
ХВОРИХ НА ГОСТРИЙ
ОРХОЕПІДИДИМІТ
14.01.06 – урологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному інституті удосконалення лікарів.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Люлько Олексій Олексійович,
завідувач кафедри урології Запорізького державного інституту удосконалення лікарів
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Горпинченко Ігор Іванович,
керівник відділу сексопатології та андрології Інституту урології та нефрології
АМН України
доктор медичних наук, професор
Пєпєнін Володимир Розумникович,
завідувач кафедри урології та онкології Луганського державного медичного університету
Провідна установа:
Одеський державний медичний університет МОЗ України, м. Одеса
Захист відбудеться “27” січня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради (Д.26.615.01) Інституту урології та нефрології АМН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9-А.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту урології та нефрології АМН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9-А.
Автореферат розісланий “6” грудня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук М.І. Бойко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Запальні захворювання яєчок та їх додатків мають особливе значення в клінічній андрології, не лише через їхню частоту і тривалий перебіг, але і через вплив на копулятивну і репродуктивну функції чоловіків [Тіктінський О.Л., Новіков І.Ф., 1985]. Після перенесеного двобічного епідидиміту частота секреторно-обтураційного безпліддя досягає від 67,6% до 72%. [Грєбенщиков Г.С., Шєвцов І.П., 1970]. Яєчко є важливим інкреторним органом у чоловіків, порушення функції яких ведуть не тільки до порушення психіки хворого, але і знижують його працездатність, суспільну активність [Тіктінський О.Л., 1985].
Гострі захворювання органів калитки складають 4 – 8,1% від усіх госпіталізованих в урологічні стаціонари, серед них 77 – 87,3% – це чоловіки працездатного віку (від 20 до 45 років) [Кусимжанов С.М., 1988].
До сьогоднішнього дня головним методом лікування гострого орхоепідидиміту, на думку багатьох авторів, є оперативне втручання. Ряд авторів пропонує оперувати хворих з гострим орхоепідидимітом навіть з початковою стадією процесу [Люлько О.В., 1996; Кішев С.В., 1981; Фєдорєнко П.М. і співавт., 1991]. На їх думку це зменшує набряк яєчка та калитки. Але хірургічне втручання досить часто веде до порушення цілісності оболонок яєчка, ревізія калитки – до порушення в них кровообігу, терморегуляції, захисного гематотестікулярного бар’єру з наступним різким пригніченням функціональних властивостей органа [Бекмурадов У.Б., Аллазов С.А., 1987]. Консервативне лікування, до складу якого входять інтенсивна антибактеріальна терапія, місцеві зігріваючі компреси, блокада сім’яного канатика і фізіопроцедури, – часто малоефективне [Асімов Д.А., 1989].
З метою здобуття позитивного ефекту урологи призначають антибактеріальну терапію ліками, які розроблені останнім часом, такі як тієнам, мефоксін, норфлоксацин [Кравченко М.І., 1993; Люлько О.В., 1996]. Пасєчніков С.П. Мітченко М.В. [1998] пропонують при лікуванні гострих захворювань урогенітального тракту монототерапію антибіотиками широкої спектру дії. Але не завжди призначення антибіотиків широкого спектру дії дає бажаний результат, навіть при збільшенні їх дози. Насамперед, це пов‘язано з анатомічними особливостями яєчка (присутність гематотестикулярного бар‘єру, відсутність лімфатичної системи в канальцях, набряк калитки і т.ін.).
Також застосування комбінованої антибіотикотерапії ускладнюється побічним ефектом речовин (алергічні реакції, дисбактеріоз, токсичний ефект, імунодепресія, та ін.) [Юнда І.Ф., 1989].
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Дисертаційна робота виконана як фрагмент комплексної науково-дослідницької теми, затвердженої МОЗ України, державний реєстраційний номер – 0101V006860.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГОСТРИЙ ОРХОЕПІДИДИМІТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок