Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> філософський дискурс технократизму в освітніх концепціях ХХІ століття

філософський дискурс технократизму в освітніх концепціях ХХІ століття

Назва:
філософський дискурс технократизму в освітніх концепціях ХХІ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,25 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М. П. ДРАГОМАНОВА
Малик Іван Васильович
УДК: 141.1: 37.013.73
філософський дискурс технократизму
в освітніх концепціях ХХІ століття
09.00.10 – філософія освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі управління та євроінтеграції Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки Украї ни.
Науковий керівник: ,
доктор філософських наук, професор Бех Володимир Павлович,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова, перший проректор

Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Карась Анатолій Феодосійович,
Львівський національний університет
імені І. Франка, завідувач кафедри філософії

кандидат філософських наук
Похресник Анатолій Костянтинович,
Київський технікум електронних
приладів, директор
Захист відбудеться “10” червня 2008 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.13 в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “_7” травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Б. К. Матюшко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Місце і роль технократизму в освітніх концепціях ХХІ ст. детермінується декількома чинниками. По-перше, це об’єктивна вимога глобалізації соціального світу, що зачепила не тільки сфери економіки та політики, а й освіти, “утворення суспільства знань” і нової форми співіснування планетарного людства, піднімає людину з рівня “гвинтика” на рівень мікрокосму. По-друге, наш час відрізняється зсувами, що відбуваються в усіх сферах українського суспільства, що наприкінці ХХ ст. відірвалось, нарешті, від пуповини “совдепії” і нині опановує власну систему цінностей, позбувається ідеологічних міфів про ефективність управління з боку груп науково-технічних спеціалістів. По-третє, після Чорнобильської катастрофи ми остаточно переконалися, що НТП приніс людству не лише світло, а й темряву, що прийнято пов’язувати з технократизмом мислення людини. По-четверте, з демократизацією життя в Україні все голосніше про себе заявляють різні суб’єкти – носії владних повноважень, що відіграють як позитивну, так і негативну роль у саморозгортанні соціального процесу: демократія і ноократія, меритократія, і технократія. По-п’яте, за роки існування незалежної України ми не вийшли з фарватера соціального розвитку Російської Федерації, яка диктує нам “правила і зразки поведінки” не тільки і не стільки завдяки своїм запасам енергоносіїв, а ще й тому, що ми знаходимось в одній і тій самій технократичній парадигмі соціального мислення. По-шосте, завдяки значному посиленню загальноеволюційного руху світової спільноти до радикально нових форм організації соціального життя починає гучніше лунати думка опонентів технократизму, що виходять з постмодерністського бездоріжжя і є культуртрегерами або атракторами наступаючої інформаційної доби. По-сьоме, технократичні тенденції посилюються меркантилізмом, а політика держави підпорядковує освіту ринковій стихії. Науково-педагогічна спільнота стає жертвою цієї стихії, а нерідко й її адептом. Складається враження, що розум людини зірвано з усіх етичних основ і він втратив гуманістичні орієнтири. У цьому одна із глибинних причин кризи вищої освіти. По-восьме, входження світової спільноти в інформаційну фазу розвитку потребує створення потужнішого соціального інтелекту, обслуговування якого неможливе без залучення фахівців і технічного комплексу засобів пошуку, обробки, трансляції й зберігання наукової інформації.
Ступінь наукового опрацювання проблеми визначається тим, що філософський дискурс технократизму в освітніх концепціях ХХІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: філософський дискурс технократизму в освітніх концепціях ХХІ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок