Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНОГО ВПЛИВУ ОСАДІВ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНОГО ВПЛИВУ ОСАДІВ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Назва:
ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНОГО ВПЛИВУ ОСАДІВ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО–ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ
КОТЮК ФЕДІР Олексійович
УДК 628.334.15
ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНОГО
ВПЛИВУ ОСАДІВ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД
НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
Спеціальність 21.06.01– екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській національній академії міського господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Пантелят Гаррі Семенович,
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, професор кафедри водопостачання, каналізації і гідравліки, лауреат Державної премії СРСР
Офіційні опоненти доктор технічних наук, професор
Дрозд Геннадій Якович,
Луганський національний аграрний університет, професор кафедри архітектури будівель і споруд
кандидат технічних наук
Большакова Олена Семенівна,“
ЕПК – Прогрес”, заступник директора з наукової роботи
Провідна установа Донбаська національна академія будівництва та архітектури, Міністерство освіти і науки України, м. Макіївка
Захист відбудеться „6”жовтня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.812.01 в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем за адресою: 61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6).
Автореферат розісланий „31” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жуковський Т.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Екологічною проблемою, яка вимагає невідкладного рішення, є розробка нових ефективних методів обробки (знешкодження і збезводнення) і наступної утилізації осадів міських стічних вод (ОМСВ). Цей напрямок надзвичайно актуальний не тільки в Україні, Росії й інших країнах СНД, але і в усьому світі. Зазначені осади відносяться до важко фільтруємих суспензій колоїдного типу. Великі об’єми, бактеріальна зараженість, наявність органічних речовин, здатних швидко загнивати з виділенням неприємних запахів, а також неоднорідність складу і властивостей ускладнюють їхню обробку.
В даний час утилізація основної маси осадів, що утворюються, не здійснюється через наявність у їхньому складі токсичних хімічних речовин, головним чином, важких металів. Це обумовлено тим, що стічні води промислових підприємств надходять у міську каналізаційну мережу після недостатнього очищення або взагалі без будь-якого очищення. В першу чергу це відноситься до стічних вод гальванічних виробництв машинобудівних заводів. В результаті, осади міських очисних споруд направляють на збезводнення на мулових майданчиках і складування, відводячи для цього значні земельні ділянки. Мулові майданчики є джерелами забруднення ґрунту, ґрунтових і поверхневих водних об'єктів, повітря. Розміри земельних ділянок, які виділяються для цих цілей, постійно збільшуються. В остаточному підсумку це може перетворитися в справжню екологічну катастрофу.
Сказане повною мірою відноситься до усіх великих міст України, включаючи Київ, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Макіївку й інші, у яких працюють сотні промислових підприємств машинобудівного профілю. Особливо актуальним є вирішення задач обробки й утилізації осадів у районі Донбасу, де при високій густоті населення і промислових підприємств різного профілю (включаючи підприємства металургійного і машинобудівного комплексів) відчувається гострий дефіцит прісної води.
Виходячи зі сказаного вище, розробка методу вилучення важких металів з осадів міських стічних вод, а також методів інтенсифікації процесу їхнього збезводнення за допомогою механічного устаткування є надзвичайно актуальною і своєчасною задачею, успішне рішення якої дозволить істотно знизити рівень негативного впливу цих осадів на навколишнє середовище.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до регіональної програми “Екологічне оздоровлення басейну ріки Сіверський Донець” на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 108 від 22 січня 1996 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНОГО ВПЛИВУ ОСАДІВ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок