Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Клінічні та параклінічні прояви залізодефіцитної анемії у дітей і методи їх корекції

Клінічні та параклінічні прояви залізодефіцитної анемії у дітей і методи їх корекції

Назва:
Клінічні та параклінічні прояви залізодефіцитної анемії у дітей і методи їх корекції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,73 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут педіатрії, акушерства і гінекології
Академії медичних наук України
Щербатюк Наталія Юріївна
УДК 616.155.194.8–085–053.2
Клінічні та параклінічні прояви
залізодефіцитної анемії у дітей
і методи їх корекції
14.01.10 – педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН України
Сміян Іван Семенович,
Тернопільська державна медична академія ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України,
завідувач кафедри дитячих хвороб лікувального факультету
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Отт Валентина Дмитрівна,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України,
керівник відділення фізіології і патології дітей раннього віку;
доктор медичних наук, професор
Бебешко Володимир Григорович,
директор Інституту клінічної радіології НЦРМ АМН України
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, м. Київ, кафедра педіатрії №1
Захист дисертації відбудеться “ 26 ” жовтня   року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради (Д 26.553.01) по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство і гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (252050, м. Київ, вул. Мануїльського, )
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства і гінекології АМН України (252050, м. Київ, вул. Мануїльського, )
Автореферат розісланий “ 29 ” червня  року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Квашніна Л.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Залізодефіцитна анемія (ЗДА) є однією з найбільш поширених форм ЗДА, яка реєструється у 20% населення планети (ВООЗ, 1991). Серед дітей дефіцит заліза (ДЗ) і пов’язана з ним анемія зустрічаються в країнах з високим економічним рівнем у 7-12% і біля 50% – у малорозвинених регіонах (Pyne Kirk, S.Munsey, M.D.Wheby, 1996). Частота ЗДА у дітей країн СНД коливається в межах 10-70% (И.Г.Винжего, В.И.Аксельник, 1998), а серед госпіталізованих до стаціонару ця патологія діагностується в 52-62% (Л.М.Казакова, 1997). Захворюваність на ЗДА по Тернопільській області має тенденцію до росту і складала в 1997р. 98.5 на 1000 дитячого населення. Якщо взяти до уваги, що латентний ДЗ зустрічається в 2-2.5 рази частіше ЗДА, то поширеність сидеропенії є катастрофічно високою (К.С.Ладодо, О.К.Нетребенко, М.Л.Старовойтов, 1996).
Діти будь-якого віку схильні до розвитку ЗДА завдяки ряду передумов, серед яких провідне значення мають особливості становлення функції еритроцитарної системи, обмін заліза та темпи росту (М.П.Павлова, 1996, M.Karr, G.Alperstein, J.Causer, 1996). Найчастіше ДЗ виникає в перші два роки життя (у 40-50% дітей) і періоди фізіологічного витягання, коли ЗДА виявляється у 1/3-1/4 обстежених (С.В.Дюкарева, 1995). Останнім часом спостерігається значне збільшення ЗДА серед дітей дошкільного і шкільного віку, що в певній мірі зумовлено соціальними й екологічними негараздами (В.Г.Бебешко, 1994).
Теоретичне і практичне значення кола проблем, пов’язаних із ЗДА, визначається не тільки її значною поширеністю, але і тими негативними впливами, які спричинює ДЗ на різні системи та функції організму. Клінічні спостереження й експериментальні роботи показують, що ДЗ підвищує схильність дітей до інфекційних захворювань (Л.М.Казакова, И.М.Макрушин, 1992, Т.З.Марченко, 1983), сприяє формуванню хронічних вогнищ інфекції, гальмує фізичний і нервово-психічний розвиток, знижує можливість розумової діяльності, зменшує толерантність до фізичних навантажень, веде до появи дегенеративно-дистрофічних процесів у травному каналі та м’язовій системі (Л.П.Решеткіна, С.В.Галюк, 1991).
Наявне традиційне лікування хворих на ЗДА є недостатньо ефективним і обтяжливим для дитини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Клінічні та параклінічні прояви залізодефіцитної анемії у дітей і методи їх корекції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок