Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН В УКРАЇНІ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН В УКРАЇНІ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІЛЬКОВ Василь Васильович
УДК 341.95:346.543:339.727.22 (477)
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі міжнародного приватного та митного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент
Кучер Борис Іванович,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри міжнародного
приватного та митного права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Шишка Роман Богданович,
Харківський національний університет
внутрішніх справ (м. Харків),
професор кафедри цивільного права і процесу;
кандидат юридичних наук, професор
Мусіяка Віктор Лаврентійович
Національний університет “
Києво-Могилянська академія”м. Київ),
професор кафедри галузевих правових наук
Провідна установа – Одеська національна юридична академія
МОН України, кафедра цивільного права (м. Одеса)
Захист відбудеться 26 лютого 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.10 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10).
Автореферат розіслано 23 січня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.М. Гнатовський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здійснення соціально-економічних перетворень та утвердження України як держави з ринковою економікою залежать від реалізації ефективної інвестиційної політики у сферах особистих майнових та немайнових правовідносин.
Вирішення проблемних питань такої політики можливе через залучення іноземних інвестицій на умовах взаємовигідної співпраці у вільних економічних зонах (далі – ВЕЗ). У цьому контексті Україна уклала та має на меті укласти низку двосторонніх та багатосторонніх угод щодо заохочення і взаємного захисту іноземних інвестицій, активізує процеси вступу до СОТ, інтеграції до ЄС, розгляду питання щодо подальшої ратифікації угод про ЄЕП.
Ефективність провадження інвестиційної діяльності у ВЕЗ залежить від стабільності законодавства про створення та функціонування ВЕЗ в Україні, забезпечення принципу неприпустимості позбавлення інвестора його майнових і немайнових прав, а також гарантій їх судового захисту.
Інститут вільних економічних зон вже ставав предметом для дискусій в українській правовій науці стосовно його сутності, змісту, галузевої належності. Деякі автори у своїх дисертаційних дослідженнях, присвячених правовому регулюванню цивільних відносин у ВЕЗ, порушують питання, пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності у ВЕЗ (Л.В. Крупа), застосуванням понять та видів договорів, укладених у межах ВЕЗ (Ю.Б. Бек, С.В. Мостовенко). Разом з тим, у вітчизняній науці цивільного права достатньої уваги не приділялося комплексному дослідженню реалізації цивільних відносин, пов’язаних з інвестиційною діяльністю у ВЕЗ, судового захисту цивільних прав та інтересів інвесторів, правових наслідків недодержання правочинів, зобов’язань держави, передбачених актами цивільного законодавства та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють цивільні відносини. Отже, таке дослідження є актуальним у зв’язку з необхідністю відновлення та подальшого вдосконалення механізму захисту прав, інтересів і майна суб’єктів інвестиційної діяльності у ВЕЗ в Україні, а проблематику правового регулювання ВЕЗ не слід вважати вичерпаною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок