Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХРИСТИЯНСТВО ЯК ФАКТОР ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ КИЇВСЬКОЇ РУСІ

ХРИСТИЯНСТВО ЯК ФАКТОР ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ КИЇВСЬКОЇ РУСІ

Назва:
ХРИСТИЯНСТВО ЯК ФАКТОР ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ КИЇВСЬКОЇ РУСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,09 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ім. Г.С.СКОВОРОДИ
НАУМОВА Надія Василівна
УДК 21.41.63
ХРИСТИЯНСТВО ЯК ФАКТОР ФОРМУВАННЯ
ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ КИЇВСЬКОЇ РУСІ
09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ ДИСЕРТАЦІЇ
на здобуття наукового ступеня кандидата
філософських наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі філософії релігії Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор Колодний Анатолій Миколайович
(Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, заступник директора-
керівник Відділення релігієзнавства інституту)
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор Дулуман Євграф Каленикович
(Національний аграрний університет, професор кафедри філософії),
кандидат філософських наук, старший науковий співробітник Бондар
Станіслав Васильович (Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України,
старший науковий співробітник відділу історії філософії в Україні).
Провідна установа - Львівський державний університет ім. І.Я.Франка (кафедра культурології)
Захист відбудеться 25 лютого 2000 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.161.03 в Інституті філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України (01001 Київ, вул. Трьохсвятительська, 4)
Автореферат розісланий 24 січня 2000 року
Вчений серкетар спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук Надтока Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Двотисячолітній ювілей існування християнської релігії особливо актуалізує проблему ролі християнства в долі європейської цивілізації в цілому і в житті окремих народів зокрема. Роль християнства в культурно-цивілізаційному розвитку східно-слов’янських народів яскраво простежується при вивченні того переломного моменту, коли Київська Русь змінила віру своїх батьків - язичництво на нову християнську релігію. Прийняття християнства задало тон усьому наступному духовному розвитку її народу.
Процес охрещення Русі у вітчизняній літературі розглядається, як правило, з його зовнішнього боку, тобто шляхом відтворення того, як відбувалася ця подія, які історичні факти супроводжували її. Дане дослідження прагне розглянути прийняття християнства саме як процес переоцінки цінностей у духовному розвитку народу. Дисертантка пропонує розглянути цей процес нібито зсередини, з проникнення у внутрішню суть явища, тобто окреслює ті духовні домінанти, які несло християнство новоохрещеним народам, і прагне простежити те, як це відбувалося. Вплив християнства на формування саме духовної культури Київської Русі ще недостатньо вивчено, тому аналіз того багажу, який принесло християнство східно-слов’янським народам, дає можливість не тільки заповнити наявні лакуни в минулому, але й по-новому розглянути духовні проблеми сьогодення. Християнство, безумовно, вплинуло на формування менталітету українського народу, на оформлення його національних особливостей і характеру.
Теперішній період світоглядних змін актуалізує, безумовно, вивчення історії духовного пошуку нашого народу: щоб зрозуміти духовні проблеми сьогодення, необхідно звернутися до історичного минулого, коли відбувалися дещо аналогічні духовні процеси. Прийняття Київською Руссю християнства як державної релігії започаткувало напрямок усього подальшого розвитку духовної культури її народу. Сьогодні виникла потреба оцінити те, що принесло християнство в наш духовний світ і по якому шляху направило його подальший розвиток.
Християнство буденною свідомістю частіше всього розглядається з обрядово-ритуального боку, його внутрішня сутність і нині залишається для неї маловідомою. Тому зроблена дисертанткою спроба виявити внутрішній зміст християнської релігії на основі аналізу пам’яток як патристичної, так і власної вітчизняної християнської літератури дає можливість по-своєму оцінити внесок християнства в скарбницю духовної культури нашого народу.
Зв’язок праці з науковими програмами. Дисертація виконувалася в системі досліджень, які проводить Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України з вивчення специфіки релігійного феномена як духовного явища, його функціональності, співвідношення національного і релігійного в контексті відродження незалежної України, досліджень з історії релігії на українських теренах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ХРИСТИЯНСТВО ЯК ФАКТОР ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ КИЇВСЬКОЇ РУСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок