Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гальмівні постсинаптичні струми в нейронах спінальних гангліїв, культивованих разом з нейронами спинного мозку.

Гальмівні постсинаптичні струми в нейронах спінальних гангліїв, культивованих разом з нейронами спинного мозку.

Назва:
Гальмівні постсинаптичні струми в нейронах спінальних гангліїв, культивованих разом з нейронами спинного мозку.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,25 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна Академія Наук України
Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця
Медведєва Юлія Володимирівна
УДК 612.811.3 + 612.83
Гальмівні постсинаптичні струми в нейронах спінальних гангліїв, культивованих разом з нейронами спинного мозку.
03.00.13 – фізіологія людини та тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2002Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Міжнародному Центрі молекулярної фізіології НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук Веселовський М.С., професор, завідуючий лабораторією синаптичної передачі Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук Сторожук В.М., професор, завідуючий відділом фізіології головного мозку інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України
Кандидат біологічних наук Пархоменко М.Т., провідний науковий співробітник відділу нейрохімії Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України
Провідна установа: НДІ фармакології та токсикології АМН України, Державний фармакологічний Центр МОЗ України
Захист відбудеться 24.12.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.198.01 при Інституті фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця 4.
Автореферат розісланий 20 листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ганглії дорсальних корінців спинного мозку (спінальні ганглії) знаходяться на межі периферичної і центральної нервової системи і беруть участь у регуляції багатьох важливих функцій організму. Нейрони спінальних гангліїв є первинною сенсорною ланкою і проводять у центральну нервову систему значну частину сенсорної інформації. Однак дотепер повністю не вирішене питання, чи відбувається в нейронах спінальних гангліїв будь-яка обробка інформації, або нервові імпульси надходять через них у ЦНС без змін. Тому не викликає сумнівів велике теоретичне і практичне значення вивчення участі первинних афферентних нейронів соматосенсорної системи в передачі сенсорної інформації .
До теперішнього часу на сомі і відростках нейронів спінальних гангліїв була виявлена більшість з відомих типів потенціалкерованих іонних каналів [Kostyuk et al., 1981, Kameyama, 1983] і, більш того, значна частина відомих на сьогодні рецепторів [Koketsu et al., 1969, Krishtal et al., 1983, Todorovic and Anderson, 1992, Sato et al., 1993, Molokanova and Tamarova, 1995, Kerchner et al., 2001]. Варто звернути увагу на деякі особливості будівлі сенсорних нейронів. У спінальних гангліях, крім класично відомих псевдоуніполярних нейронів, існують біполярні клітини і мультиполярні з тонким аксоном і товстими короткими дендритами. Можна також зазначити, що й у псевдоуніполярних нейронів крім основного псевдоуніполярного відростка від соми може відходити кілька тонких коротких нейритів [Dogiel, 1908].
Під час электронномікроскопічних досліджень на сомі нейронів спінальних гангліїв у культурі й у зрізах були виявлені синаптичні структури [Kayahara T.,1986, Miller K. et al., 1970]. Дослідження, проведені Екклсом із співр. [Eccles et al., 1961, Eccles et al., 1962, Экклс, 1966], а пізніше Шмідтом [Schmidt, 1971], показали, що в пресинаптичних закінченнях первинних афферентних волокон може виникати тривала деполяризація, що призводить до зниження ефективності передачі нервового імпульсу. Була висунута гіпотеза про те, що пресинаптична деполяризація є механізмом пресинаптичного гальмування синаптичної передачі; структурно-функціональною одиницею такого гальмування є аксо-аксонний синапс, який розташований на пресинаптичній терминалі.
Грунтуючись на викладених вище фактах, можна зробити припущення, що на нейронах спінальних гангліїв можуть існувати функціональні синапси, що беруть участь у первинній обробці сенсорних сигналів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Гальмівні постсинаптичні струми в нейронах спінальних гангліїв, культивованих разом з нейронами спинного мозку.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок