Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ СТІЙКОСТІ ТА СПОСТЕРЕЖЕНОСТІ НЕЧІТКИХ ДИСКРЕТНИХ СИСТЕМ

ДОСЛІДЖЕННЯ СТІЙКОСТІ ТА СПОСТЕРЕЖЕНОСТІ НЕЧІТКИХ ДИСКРЕТНИХ СИСТЕМ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ СТІЙКОСТІ ТА СПОСТЕРЕЖЕНОСТІ НЕЧІТКИХ ДИСКРЕТНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,33 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Київський національний університет
iменi Тараса Шевченка
ВОЛЧКОВ Сергій Олександрович
УДК 517.929.4:519.21
ДОСЛІДЖЕННЯ СТІЙКОСТІ ТА СПОСТЕРЕЖЕНОСТІ НЕЧІТКИХ ДИСКРЕТНИХ СИСТЕМ
01.05.04 – системний аналіз i теорія оптимальних рішень
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисеpтацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата фiзико-математичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті iменi Тараса Шевченка на кафедрі системного аналізу та теорії прийняття рішень.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Івохін Євген Вікторович,
доцент кафедри системного аналізу та теорії прийняття рішень Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Офiцiйнi опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Валєєв Кім Галямович,
завідувач кафедри вищої математики Київського національного економічного університету,
доктор фізико-математичних наук, професор
Бєлов Юрій Анатолійович,
завідувач кафедри теоретичної кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Провідна установа:
Ужгородський національний університет, математичний факультет, кафедра системного аналізу і теорії оптимізації.
Захист відбудеться “16” лютого 2006 року о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.35 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, за адресою: 03127, Київ, проспект академіка Глушкова, 2, корпус 6, факультет кібернетики, ауд. 40 ( е-mail: ).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бiблiотецi Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "12" січня 2006 року.
Вчений секретар
Спецiалiзованої вченої ради Д 26.001.35 |
Зінько П.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Математичне моделювання різних фізичних явищ містить два принципові етапи, які приводять до необхідності врахування складності та невизначеності систем. Перший з них об’єктивно обумовлений невідомою точною поведінкою процесів, що моделюються. Це, в свою чергу, веде до неможливості сформулювати точний вигляд моделі фізичного процесу та до некоректності використання обраних моделей на практиці, що пояснюється наявністю в них багатьох невизначеностей. Другий етап, пов‘язаний з проблемою адекватності математичного моделювання реальних систем, полягає в суб‘єктивній неспроможності оцінювати події процесів абсолютно точно. Неясність, нечіткість поведінки системи, відсутність достатньої інформації для моделювання процесів не дозволяють коректно описувати моделі в рамках традиційних підходів, що враховують невизначеність. Останнім часом для вирішення цих проблем досить широко використовується теорія нечітких множин.
Існує багато підходів до побудови та математичної обґрунтованості загальної теорії нечітких множин. В більшості наукових досліджень застосовується традиційне визначення поняття “нечіткої множини”, в якому використовується узагальнене поняття належності, яке ввів Заде Л.А.. Треба відмітити, що аксіоматика цієї теорії досить повно вивчена в роботах Лакшмікантама В. та Пушкова С.Т., а область застосування нечітких множин постійно розширюється завдяки залученню основних принципів теорії до аналізу економічних, екологічних, соціальних, політичних та інших систем.
Для динамічних систем, які по своїй природі є достатньо складними і погано визначеними, логічно використовувати нечітких підхід, при якому неточність задання параметрів моделі описується в термінах теорії нечітких множин.
Використання теорії нечітких множин, яка є логічним доповненням теорії ймовірності та теорії прийняття рішень, дозволяє вирішувати складні недостатньо формалізовані задачі на основі нових конструктивних підходів. Серед досліджень вчених, що працюють в цьому напрямку, варто зазначити роботи Наконечного О.Г., Бєлова Ю.А., Донченка В.С., Мартинюка А.А., Червака Ю.Ю., а також роботи Алтунина А.Е., Вострова Н.Н, Кучина Б.Л., Борщевича В.И., Ботнаря В.И., Ягера Р.Р. .
Якісне дослідження динаміки процесів, що описуються системами рівнянь різних типів, відображено в роботах багатьох авторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ СТІЙКОСТІ ТА СПОСТЕРЕЖЕНОСТІ НЕЧІТКИХ ДИСКРЕТНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок