Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМ ТА АНТИФАШИСТСЬКИЙ РУХ ОПОРУ НА ЛУГАНЩИНІ (1941?1943 рр.)

ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМ ТА АНТИФАШИСТСЬКИЙ РУХ ОПОРУ НА ЛУГАНЩИНІ (1941?1943 рр.)

Назва:
ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМ ТА АНТИФАШИСТСЬКИЙ РУХ ОПОРУ НА ЛУГАНЩИНІ (1941?1943 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,24 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
АБАКУМОВА Вікторія Іванівна
УДК 94 (477.6) “1941/1943”
ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМ ТА АНТИФАШИСТСЬКИЙ РУХ ОПОРУ НА ЛУГАНЩИНІ (1941?1943 рр.)
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Добров Петро Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри історії України,
заслужений працівник освіти України
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Король Віктор Юхимович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри новітньої історії
доктор історичних наук, професор
Кравченко Володимир Іванович,
Донецький інститут внутрішніх справ МВС України,
професор кафедри історії України та філософії права
Провідна установа: | Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
кафедра історії України
Захист відбудеться 24.06.2004 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а, корпус 1, аудиторія 241.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а).
Автореферат розіслано 22.05.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Довжук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Відновлення державної самостійності України відкрило перед науковцями-гуманітаріями широкі можливості для критичного переосмислення історичних подій минулого, звільнивши їх від пресу цензури та ідеологічного тиску. Крім того, спостерігається ріст зацікавленості широкої громадськості до історичного минулого, зокрема, до подвигу народу України у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.
Історична наука сьогодні незаперечно довела, що український народ зробив вагомий внесок у перемогу над ворогом. Складовою частиною Великої Вітчизняної війни була героїчна боротьба проти німецько-фашистських загарбників за лінією фронту. Вона стала одним з важливих політичних і військових факторів розгрому ворога.
В ході розгортання відсічі загарбникам на окупованій території склалися різні форми, методи й прийоми. Чимало мешканців України брали участь у русі Опору: у партизанських загонах, підпільних організаціях, саботажних акціях тощо. Незважаючи на складні умови нацистської окупації в Україні, прагнення наших співвітчизників до волі та незалежності не були зломлені. На всій території Батьківщини розгорнулася антифашистська боротьба, яка поступово набула характеру всенародної.
Протягом десятиріч тема розглядалася переважно з політичних та ідеологічних, а не історичних позицій. Чимало фактів цієї боротьби або замовчувалися, або свідомо перекручувалися. Тенденційний підхід минулих років до оцінки позицій різних політичних сил антифашистського руху Опору в Україні трагічно відбився на долях сотень тисяч наших співвітчизників, які, борючись проти фашизму, мали власні переконання, відмінні від офіційної ідеології.
Останнім часом розпочалось переосмислення ряду основоположних питань історії руху Опору, тому нагальним постає новітній науковий аналіз даної проблеми. Для вирішення цього завдання велику роль може відіграти проведення регіональних досліджень, що ґрунтувалися б на сучасних методологічних принципах, оновленій термінологічній базі, критичному аналізі здобутків попередників та нових архівних джерел, що лише зараз стали доступними дослідникам. У цьому контексті актуальним є питання виникнення та розвитку руху Опору в Донбасі, зокрема на Луганщині.
Цей регіон відрізнявся від півночі й заходу України відсутністю природних укриттів, необхідних для успішного ведення позафронтової війни, високим рівнем урбанізації, концентрацією великої кількості ворожих військових формувань та близькістю лінії бойових дій, коротким терміном окупації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМ ТА АНТИФАШИСТСЬКИЙ РУХ ОПОРУ НА ЛУГАНЩИНІ (1941?1943 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок