Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гра ТА комунікація В соціальній віртуальній реальності

Гра ТА комунікація В соціальній віртуальній реальності

Назва:
Гра ТА комунікація В соціальній віртуальній реальності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна
Сотникова Ольга Олексіївна
УДК 316.28::004.946:794.05
Гра ТА комунікація В соціальній віртуальній реальності
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Карпенко Іван Васильович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна, доцент кафедри
теоретичної та практичної філософії,
декан філософського факультету
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Тягло Олександр Володимирович,
Національний університет внутрішніх справ,
м. Харків, начальник кафедри філософії та політології,
Заслужений працівник освіти України
кандидат філософських наук, доцент
Барабаш Олег Васильович,
Національна юридична академія
ім. Ярослава Мудрого, м. Харків,
доцент кафедри логіки
Провідна установа: Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, кафедра філософії, м. Київ
Захист відбудеться “29” вересня 2005р. о 15.15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.18 при Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 4-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “29” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.051.18 Чугуєнко М.В.


Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми дослідження. Життя сучасної людини дедалі віртуалізується. Причому можна говорити про два значення цього слова і, відповідно, про дві тенденції соціальних перетворень – віртуалізацію соціальної реальності та поширення “віртуальних” технологій і Інтернету. Віртуальна реальність настільки міцно укорінилася в повсякденних практиках, що все частіше дослідники говорять про виникнення особливого “віртуалістського” світогляду, який проблематизує саму “реальність”.
Таким чином, актуальність теми даного дисертаційного дослідження обумовлена двома моментами: 1) соціально-практичними перетвореннями людських взаємин і 2) адаптацією філософського дискурсу до соціальної реальності, яка трансформується і вимагає переосмислення класичних понять філософії й створення нового понятійного апарату.
Практично одночасна поява в соціальній теорії різноманітних концепцій масової комунікації і віртуалізації або симуляції соціального не є випадковою. Роль комунікації стає все більш вагомою в постіндустріальному світі, в якому піддаються змінам як виробничі відносини, так і міжособистісні. Проте тут ми наштовхуємося на парадокс сучасного соціуму: експансивна й агресивна “масовізація” комунікації аж ніяк не вирішує проблему потреби в спілкуванні і спільності, але, навпаки, змушує людину глибше переживати свою самотність у світі знеособлених відносин і функціональних зв'язків.
З іншого боку, віртуалізація соціальної реальності, яка обумовлена як економічними, так і соціокультурними факторами, змінює сам характер повсякденної комунікації – так само як змінюється, деконструюється та децентрується суб'єкт комунікації. У постмодерній ситуації, в якій гра, симуляція, випадковість, спонтанність стають основою соціальних відносин, людина не може не відчувати потребу в появі нових комунікативних практик, у яких найбільш повно реалізовувалася б її соціальна суб'єктність, що трансформується.
В цьому контексті поширення новітніх інформаційних технологій є, скоріше, не причиною, а наслідком віртуалізації соціальної реальності. Змінилася сама людина, змінилися її комунікативні стратегії, її соціальні практики – їй необхідне середовище для їхньої найповнішої реалізації, і мережа Інтернет є саме таким середовищем.
Це обумовлює необхідність дослідження тих змін, яких зазнає суб'єкт у віртуальній реальності, оскільки саме вони можуть лежати в основі перспектив подальшої трансформації соціальних зв'язків і відносин, що відбуваються в сучасному суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Гра ТА комунікація В соціальній віртуальній реальності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок