Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ГУМАНІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ (ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ)

Загрузка...

ГУМАНІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ (ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ) / сторінка 11

Назва:
ГУМАНІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ (ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,41 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Права і свободи втрачають традиційні раціональні підстави і зміст. В умовах підвищення рівня життя непідкорення системі стає “безглуздим”, особливо, коли це пов’язано з економічними і політичними невигодами і загрожує безперебійній діяльності цілого. Це свобода тяжко працювати або вмерти з голоду. Розвинуте індустріальне суспільство підійшло до матеріалізації ідеалів і це одна з найскладніших проблем сучасної цивілізації, що пригнічує ще дуже багато країн світу (ознаки є і в Україні).
Маніпуляція змінює погляди через асоціації, метафори, стереотипи, гру увагою і пам’яттю. У семантичній сфері маніпуляція відбувається через спрощення, твердження, повторення, дроблення, термінованість, сенсаційність, показ смерті та насилля (фабрикація фактів, відбір подій, анонімна сіра і чорна пропаганда). Так формуються бажані соціальні установки і оцінки.
У демократичній державі, яка визнає найвищою цінністю людину, повага до потреб кожного і захист від маніпуляцій реалізуються через практичне використання результатів регулярного моніторингу громадської думки, тобто через залучення механізму “зворотнього зв’язку”. Така система дозволяє відслідковувати відгук на владні рішення і дії, адже реакцію суспільства не можна точно передбачити наперед, а також ефективно запобігає використанню маніпулятивних технологій.
Розглянуто систему зворотнього зв’язку, без якої неможливе ефективне функціонування державного управління, адже це елемент народовладдя, що і є основою демократичних суспільств. Інформацію з каналу зворотнього зв’язку дозволяють відслідковувати вільна преса, чесні журналісти різних засобів масової інформації. Без цього втрачаються суспільні зв’язки, громадяни переносять свою активність і зацікавленість виключно в приватну сферу, зникає можливість контролю влади, затягується прийняття рішень (які втрачають актуальність), надходить необ’єктивна і неправдива інформація про стан системи.
Зворотній зв’язок повноцінно можливий за умови існування чіткої громадської позиції, яка не зводиться до захисту суспільних інтересів, що уже закріплені на законодавчому рівні, а передбачає постійне врахування нових потреб, що неминуче випереджають розвиток держави і дозволяють їй рухатись вперед (пришвидшують прогрес). Адже від оперативності реагування на потреби і запити суспільства залежить стабільність соціально-політичної системи, ефективна і гармонійна взаємодія влади і соціуму.
В організації зворотнього зв’язку має проявлятись поєднання направленого розвитку економіки і ринкової діяльності, глибокий науковий аналіз “сигналів” суспільної системи і міра напруженості, накопичення протестних настроїв у суспільстві. Принцип зворотнього зв’язку є визначальним для демократичних політичних режимів. Правлячі еліти відстежують настрої в суспільстві і враховують їх у процесі прийняття рішень і корегування політики держави.
Зворотній зв’язок як своєрідний регулятор влади виконує функції контролю, консультування, припису. Саме виконання побажань громадськості є гарантом, що владний вплив на суспільну свідомість буде не маніпуляцією, а актуалізацією здібностей і можливостей кожного громадянина, пробудженням гуманістичного потенціалу суспільної свідомості.
У четвертому розділі – “Гуманізація суспільної свідомості засобами державного управління” розкрито роль національної ідеї як гуманізуючого чинника, а також значення компромісного способу розв’язання конфліктів для гуманізації суспільної свідомості.
Розглянуто інституційні та законодавчі можливості українського державного управління у сфері гуманізації суспільної свідомості, а також запропоновано якості, необхідні державному службовцю, який зацікавлений в успішному здійсненні цього завдання, а саме толерантність, оперативність, законослухняність, патріотизм, повага до громадян, що стане важливим елементом соціально-культурного будівництва.
Цілком зрозуміло, що ефективне забезпечення гуманізації суспільної свідомості громадян може бути належним лише за умов, коли структура, форми діяльності, сам стиль роботи, ставлення до людини в апараті державного управління будуть оптимальними у плані відчуття та швидкого реагування на будь-які негативні моменти, які стримують у тому чи іншому випадку практичне здійснення прав і свобод, втілення гуманістичних цінностей (практичне), а також законних інтересів членів суспільства.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ГУМАНІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ (ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок