Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: ГУМАНІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ (ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ)

Загрузка...

ГУМАНІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ (ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ) / сторінка 12

Назва:
ГУМАНІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ (ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,41 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 

Те ж саме можна сказати про співвідношення прав, свобод і законних інтересів громадян з компетенцією органів державного управління. У чинному законодавстві багато випадків, коли існує неузгодженість між відповідними правами й інтересами громадян та відповідними обов’язками тих чи інших управлінських структур, що дає останнім можливість, м’яко кажучи, не проявляти належної активності у реалізації прав громадян, захисті їх від порушень. Така ситуація сприяє зростанню недовіри до влади, а згодом і повного неприйняття будь-яких її заходів. Це зводить нанівець будь-які шанси державних управлінських структур впливати на суспільну свідомість. Негативну установку подолати досить важко.
Обгрунтовано значення утвердження національної ідеї як стратегії розвитку нації для втілення гуманістичних ідеалів українського народу. Доведено, що вона пов’язана з утвердженням демократичних та соціальних цінностей, а тільки тоталітарні режими не дбають про духовний стан спільноти. Запропоновано заходи підтримки і збереження української мови та культури.
Найбільшою перешкодою досягнення громадської консолідації в сучасній Україні є високий рівень національного нігілізму, успадкований від російської та комуністичної імперії. Тому саме національна ідея є визначальною потребою часу і засобом гуманізації суспільної свідомості українців, бо ж Homo sovieticus за своєю суттю є абсолютно бездомний як у прямому (займає державне помешкання), так і в переносному, культурофілософському значенні – ідеальний чужинець, який ні за що не відповідає. А без відповідальності кожного за свою спільноту, громаду, націю, країну, владу, державу неможливо і відповідати за вибір системи цінностей, нарощувати гуманістичний потенціал, об’єднуватись на спільних культурних засадах. Тоталітарній державі немає потреби дбати про духовний стан спільноти, а гуманістичні цінності небезпечні через страх нести відповідальність за свої дії. Органи управління повинні це враховувати, щоб не втратити час відновлення і надолужити втрачене, увійти в світовий контекст і зайняти там гідну позицію. Життя вимагає від влади рішучих дій, щоб по-справжньому будувати гуманне суспільство і гуманну владу, забезпечити демократію і соціальний захист, залишити національну культуру для майбутніх поколінь і не зникнути в безмірі історії. Все це неуникно вимагатиме свого вирішення в складному світі боротьби і конкуренції. І Україна змушена вирішувати такі проблеми, якщо українці хочуть зберегти свою національну ідентичність і понести українську культуру в майбутнє засобами могутньої, суверенної, багатої, демократичної держави – Україна.
Пропонується через аналіз конфліктів, їх учасників, причин виникнення і способів їх розв’язання досягнути вміння узгоджувати інтереси і уникати ущемлення прав кожного громадянина, що буде яскравим втіленням гуманізму. Через аналіз політичної системи та особливостей демократії як зіставлення інтересів різних соціальних груп виявлено способи уникнення авторитарних тенденцій у владі.
Отже, варто зазначити, що лише справжня, розвинута демократична і правова держава має численний набір ефективних методів вирішення конфліктів суспільства і влади без використання фізичного насилля, дискримінації, відкидання проблеми та інших елементів, що здатні лише поглибити протистояння, виступають проти людських прав, честі й гідності. Вміння вирішувати конфлікти є також і ознакою розвинутої суспільної свідомості, що здатна спрямувати соціум на цивілізоване обстоювання своїх інтересів, а владу _ до швидкого, але демократичного вирішення суспільних проблем. Саме потреба в оперативному реагуванні на спалахи протесту і незадоволення в суспільстві є ще однією дуже важливою причиною для влади необхідності розуміти суспільну свідомість і ефективно використовувати всі гуманні, етичні та демократичні важелі впливу на рівень розвитку суспільної свідомості, процес її гуманізації.
Варто відзначити необхідність вирішення конфлікту національної ідентичності та примирення українського народу (що не означає такого компромісу, який загрожував би національним інтересам чи територіальній цілісності держави).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ГУМАНІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ (ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок