Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ГУМАНІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ (ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ)

ГУМАНІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ (ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ) / сторінка 8

Назва:
ГУМАНІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ (ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,41 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Як репрезентант цінностей спільноти соціальний капітал належить до соціальних, а не індивідуальних чеснот.
Згадуються чотири джерела вироблення норм, запропонованих Ф. Фукуямою: раціональне, ієрархічне, спонтанне, араціональне і у зв’язку з цим обґрунтовується необхідність державної влади та ієрархії для збільшення гуманістичного потенціалу суспільства. Зазначається, що соціальний капітал накопичується лише в межах громадянського суспільства, яке ще не достатньо розвинене в Україні.
Аналізуючи гуманістичний потенціал суспільної свідомості, неможливо оминути роль релігії (особливо в наш час), церкви та навколорелігійних об’єднань. Вплив таких структур, як і самих релігійних догм, оцінюють неоднозначно, адже підносячи людину до рівня “дитини Бога” і найдосконалішого творіння на землі, релігія водночас позбавляє людину свободи думки, дії, вибору. Служителі культу брали на себе виключне право проголошувати “господню волю”. Релігійні почуття людей часто використовувались владою, щоб отримати підтримку непопулярних заходів, дій, указів і, навіть, оголошення війни. Провідні діячі численних релігійних конфесій і сект виховують у пастви нетерпимість до іновірців, що скоріше заважає, ніж сприяє взаємодії та справжній повазі до людини, розкриттю її духовного потенціалу (приклади на підтвердження цієї думки можна знайти як в християнському, так і в мусульманському середовищі).
Отже, можна констатувати, що не варто опиратись на релігійну сферу у вирішенні складного і важливого завдання гуманізації суспільної і владної свідомості, адже сучасний стан церкви не сприяє гуманізації суспільної свідомості через розкол християнських конфесій, що викликає значні прояви фанатизму і нетерпимість, а втручання церкви в політичне життя країни наразі має швидше серйозні негативні, ніж позитивні наслідки. Тому в справі гуманізації важливу роль відіграє вся сукупність цінностей політичних, правових, моральних і релігійних.
Продемонстровано сучасний стан суспільної свідомості в Україні і нагальну потребу в гуманізації, зокрема і для підвищення ефективності державного управління.
Метою гуманізуючого впливу є зрілість суспільної свідомості, що передбачає глибоке розуміння кожною людиною (громадянином) відповідальності за справи громади, нації, стан політичної та управлінської систем, повагу до народних (національних) цінностей і традицій, зацікавленість та усвідомлену політичну і громадську активність, правосвідомість, що включає аналіз і осмислення правових норм, вміння захищати свої права. Досягнення цілісної, всеохоплюючої зрілості суспільної свідомості полегшує ефективну взаємодію суспільства і держави, рухає прогрес, розвиває культуру нації через впровадження і популяризацію гуманістичних цінностей у суспільстві.
Зріла свідомість дозволяє суспільству ефективно розвивати громадські організації, а також повною мірою використовувати можливості місцевого самоврядування для розвитку і поширення цінностей спільноти.
Функціонування політичної системи неможливо уявити без повсякденної діяльності великої кількості людей, яким для ефективної співпраці необхідно налагоджувати взаємні контакти, що потребують точок дотику на основі спільності поглядів, життєвого середовища і цінностей. Саме тому настійною вимогою часу є всебічне дослідження суспільної свідомості, моніторинг стану суспільної свідомості, врахування у владних рішеннях громадської думки, сприяння гуманізації суспільної свідомості. Та суспільство ХХІ століття вимагає і глибших досліджень. Розширений аналіз державного управління різних країн свідчить про необхідність децентралізації влади, доцільнішого розподілу владних повноважень (адже центральні владні органи не здатні повністю вирішувати потік проблем, що зростає все швидше). Отже, проблема суспільної свідомості чимраз тісніше переплітається з феноменом громадянського суспільства як ефективним механізмом її розвитку і вдосконалення (переходу на вищий рівень, гуманізації, демократизації). Адже оптимальне суспільство формується через свідомість кожного.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ГУМАНІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ (ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок