Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> напрямки ФОРМУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОвих підприємств в ринкових УМОВАХ

напрямки ФОРМУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОвих підприємств в ринкових УМОВАХ

Назва:
напрямки ФОРМУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОвих підприємств в ринкових УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
Голубєва Ірина Анатоліївна
УДК 338.45:621:336.767
напрямки ФОРМУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОвих підприємств
в ринкових УМОВАХ
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат економічних наук, професор
Поповенко Ніна Самуїлівна,
Одеський національний політехнічний
університет, професор кафедри
Офіційні опоненти | член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор
Амоша Олександр Іванович,
Інститут економіки промисловості НАН України, директор
доктор економічних наук, професор
Зайцев Олександр Павлович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа | Технологічний університет Поділля Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки і менеджменту (м. Хмельницький)
Захист відбудеться “31” травня 2002 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К41.177.01. в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “30” квітня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Тараканов М.Л.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах побудови ринкової економіки та переходу до відкритого суспільства, розвитку нових форм власності, самостійності господарюючих суб`єктів при вирішенні проблеми максімізації прибутку змінюються традиційні уявлення про міжнародне спілкування.
Питання вдосконалення механізму міжнародного спілкування, вибору конкретних засобів включення до світового господарського процесу вітчизняного промислового комплексу, взаємовигідних закордонних партнерських відносин, слід розглядати з урахуванням реального стану загального економічного механізму в країні, а також національних особливостей розвитку промисловості України.
Побудова відкритої економіки та розвиток зовнішньоекономічних зв`язків є актуальною на теперішній час проблемою, вважаючи на те, що в Україні ця сфера знаходиться на стадії становлення в екстремальних умовах (відсутність науково обґрунтованої стратегії розвитку зовнішньоекономічних зв`язків промислового комплексу, чітких орієнтирів зовнішньоекономічної політики, а також відсутність адекватного світовому зовнішньоекономічного законодавства).
Сфера зовнішньоекономічних зв’язків – підсистема економічної системи країни, яка безпосередньо впливає на розвиток промислового комплексу. Її становлення обумовлюється факторами, що визначають загальний розвиток економічної системи, а також факторами, які безпосередньо обумовлюють її розвиток як підсистеми.
Проблема розвитку зовнішньоекономічних зв`язків промислового комплексу була предметом дослідження вітчизняних і закордонних вчених-економістів: О.І.Амоші, Б.В.Буркінського, А.І.Бутенко, Б.І.Валуєва, В.О. Дергачова, М.І.Долішного, О.П.Зайцева, І.І.Іщенко, Т.П.Карпової, Г.Г.Козоріз, Н.О.Кухарської, В.М.Новацького, І. П. Продіуса, Е. Долана, Д. Ліндсея та ін., наукових установ та організацій НАН України, (Інституту світової економіки та міжнародних відносин, Інституту регіональних досліджень, Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень, тощо). Зокрема, багато питань щодо розробки державної стратегічної політики зовнішньоекономічної діяльності промислових підприємств вимагають подальшої розробки.
Актуальність проблеми входу України в світове господарство, формування державної стратегічної політики зовнішньоекономічної діяльності промислового комплексу при переході до відкритої економіки, а також недостатня теоретична та практична розробка цих питань визначили тему дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: напрямки ФОРМУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОвих підприємств в ринкових УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок