Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування параметрів захисного одягу для застосування під час проведення пожежно-рятувальних робіт

Обґрунтування параметрів захисного одягу для застосування під час проведення пожежно-рятувальних робіт

Назва:
Обґрунтування параметрів захисного одягу для застосування під час проведення пожежно-рятувальних робіт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,31 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій
Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки
Гаврилко Олександр Андрійович
УДК 614. 895.5 :614. 842. 837-057
Обґрунтування параметрів захисного одягу
для застосування під час проведення
пожежно-рятувальних робіт
Спеціальність 21.06.02 – “Пожежна безпека”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ - 2004
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Львівському інституті пожежної безпеки
МНС України
Науковий керівник - | доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України ПАШКОВСЬКИЙ Петро Семенович, перший заступник директора по науковій роботі НДІ гірничорятувальної справи та пожежної безпеки “Респіратор” (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, старший науковий співробітник КРУКОВСЬКИЙ Павло Григорович, завідуючий відділом моделювання процесів тепломасообміну Інституту технічної теплофізики НАН України (м.Київ).
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник МАМАЄВ Влерій Володимирович, заступник завідуючого відділом протипожежного захисту НДІ гірничорятувальної справи та пожежної безпеки “Респіратор” (м. Донецьк)
Провідна установа - | Севастопольський військово-морський інститут ім. П.С.Нахімова МО України, кафедра живучості, водолазних та суднопідйомних робіт
Захист відбудеться “ 16 ” грудня 2004 р. о 12 00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К.26.720.01 в Українському науково-дослідному
інституті пожежної безпеки (УкрНДІПБ) МНС України за адресою:
01011, м. Київ, вул. Рибальська, 18.
З дисертацією можна ознайомитися в Українському науково-дослідному інституті пожежної безпеки (УкрНДІПБ) МНС України за адресою: 01011,
м. Київ, вул. Рибальська, 18.
Автореферат розісланий “ 15 ” листопада 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, канд. техн. наук С.І. Сопенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз статистичних даних про пожежі і їхні наслідки показує, що в Україні на 1 мільйон населення від диму, газів і температур щорічно гине понад 50 чоловік, причому цей показник має тенденцію до зростання.
У середньому щодобово за період з 1992 по 2001 роки виникало по 134 пожежі, на яких гинуло по 6 і одержувало травми по 4 людини. В ході їхнього гасіння підрозділами Державної пожежної охорони (ДПО) врятовано 45 тис. чоловік і тільки за останні три роки – матеріальних цінностей на суму 956 млн. грн.
Професія пожежного є однією з найбільш ризикованих. Основний вид діяльності – гасіння пожеж у шкідливих умовах праці: при високій температурі, вологості, задимленості атмосфери, найчастіше при фізичній роботі, нервовій напрузі, тобто при високих ерготермічних і психоемоційних навантаженнях.
За останні десять років травмовано 967 пожежних, у тому числі 66 – з летальним результатом, причому близько 47 % з них при гасінні пожеж. Поряд з позитивними прикладами гасіння пожеж допускалися тактичні помилки і прорахунки в організації пожежегасіння, що в першу чергу залежить від рівня оснащеності особового складу пожежної охорони захисним одягом і засобами індивідуального протитеплового захисту і наявності нормативної бази для ефективного і безпечного ведення пожежно-рятувальних робіт. Тому дослідження в області створення і удосконалювання захисного одягу пожежних, що надає безпеку особовому складу підрозділів в умовах високих ерготермічних навантажень, є актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
У дисертаційну роботу ввійшли результати досліджень в області протитеплового захисту пожежних і гірничорятувальників, виконаних при особистій участі автора в рамках національної “Програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року”, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01.07.2002 р. № 870, та держбюджетних науково-дослідних робіт “Розробка й обґрунтування норм припустимого і граничного часу роботи гірничорятувальників і пожежних у зоні високої температури з урахуванням подиху в респіраторі”; “Розробити автономний протитепловий костюм для членів ДГК шахти, використовуваний при гасінні пожеж у початковій стадії розвитку” (НДР: № ДР 0193U009329, № ДР 0196U029184).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Обґрунтування параметрів захисного одягу для застосування під час проведення пожежно-рятувальних робіт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок