Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ НАФТОПОЛІМЕРНИХ СМОЛ З ВИКОРИСТАННЯМ КРЕМНІЙОРГАНІЧНИХ ПЕРОКСИДІВ

ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ НАФТОПОЛІМЕРНИХ СМОЛ З ВИКОРИСТАННЯМ КРЕМНІЙОРГАНІЧНИХ ПЕРОКСИДІВ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ НАФТОПОЛІМЕРНИХ СМОЛ З ВИКОРИСТАННЯМ КРЕМНІЙОРГАНІЧНИХ ПЕРОКСИДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
М А Г О Р І В С Ь К А
Галина Ярославівна
УДК 678. 747
ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ
НАФТОПОЛІМЕРНИХ СМОЛ З ВИКОРИСТАННЯМ
КРЕМНІЙОРГАНІЧНИХ ПЕРОКСИДІВ
05.17.04 технологія продуктів органічного синтезу
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Л Ь В І В 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | кандидат технічних наук, доцент
Дзіняк Богдан Остапович
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри технології органічних продуктів
Офіційні опоненти – | доктор технічних наук, професор
Глікін Марат Аронович
Сєвєродонецький технологічний інститут Східноукраїнського національного університету
ім. Володимира Даля,
професор кафедри технології
органічних речовин та палива
кандидат хімічних наук,
старший науковий співробітник
Середницький Ярослав Антонович
Орган з сертифікації протикорозійних ізоляційних покриттів трубопроводів “УкрСЕПРОтрубоізол” при Фізико-механічному інституті ім. Г. В. Карпенка
НАН України, директор
Провідна установа – | Український державний
хіміко-технологічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра хімічної технології органічних речовин,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “21” листопада 2003 р. о 1400 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Бандери, 12, VIII н. к., ауд. 339).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м.Львів, вул. Професорська,1)
Автореферат розісланий “20” жовтня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.07, д.х.н., проф. Жизневський В. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливе місце серед синтетичних смол посідають низькомолекулярні нафтополімерні смоли (НПС), які широко використовують у целюлозно-паперовій, гумовотехнічній і лакофарбовій галузях промисловості як замінники дорогих продуктів природного походження (олій, каніфолі, альбуміну), а також для зменшення витрат дефіцитних інден-кумаронових, фенол-формальдегід-них та інших смол, що має суттєве народногосподарське значення.
Основною сировинною базою для одержання НПС є побічні продукти етиленових виробництв, кваліфіковане використання яких дозволяє покращити техніко-економічні показники даних виробництв та знизити собівартість етилену.
НПС одержують радикальною або катіонною коолігомеризаціями ненасичених вуглеводнів, що містяться у фракціях рідких продуктів піролізу (РПП). Співстав-лення рівня і тенденцій розвитку виробництва різних полімерів методами катіонної та радикальної полімеризації показує, щo, незважаючи на значну увагу дослідників до різноманітних каталітичних систем і перспектив їх широкого впровадження, класичний метод радикальної полімеризації (коолігомеризації) і в наш час не втратив свого значення. Одним з напрямків досліджень в області радикальної полімеризації є вдосконалення існуючих технологічних процесів за рахунок використання високоефективних ініціаторів. Тому, пошук нових ефективних ініціюючих систем залишається одним з перспективних напрямків полімерної хімії, в тому числі і процесу одержання НПС.
При одержанні НПС радикальною коолігомеризацією на конверсію ненасиче-них сполук сировини і, відповідно, на вихід кінцевого продукту суттєво впливає температура реакції. Тому, актуальними є дослідження, пов’язані з розробленням процесу одержання НПС у присутності ініціаторів, здатних генерувати вільні радикали при високих температурах. Значний інтерес у цьому плані представляють елементоорганічні пероксиди, зокрема, пероксидні сполуки кремнію, використання яких дозволить не тільки підвищити безпечність виробництва НПС, але й дасть можливість інтенсифікувати процес та одержати продукт з покращеними експлуатаційними характеристиками.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ НАФТОПОЛІМЕРНИХ СМОЛ З ВИКОРИСТАННЯМ КРЕМНІЙОРГАНІЧНИХ ПЕРОКСИДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок