Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧА ЕВОЛЮЦІЯ ДЖОЗЕФА ХЕЛЛЕРА-РОМАНІСТА

ТВОРЧА ЕВОЛЮЦІЯ ДЖОЗЕФА ХЕЛЛЕРА-РОМАНІСТА

Назва:
ТВОРЧА ЕВОЛЮЦІЯ ДЖОЗЕФА ХЕЛЛЕРА-РОМАНІСТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,69 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Казакова Людмила Миколаївна
УДК 82.111–3(73).09
ТВОРЧА ЕВОЛЮЦІЯ
ДЖОЗЕФА ХЕЛЛЕРА-РОМАНІСТА
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, академік АН ВШ України, професор Міхільов Олександр Дмитрович, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, завідувач кафедри історії зарубіжної та класичної літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Денисова Тамара Наумівна,
Інститут літератури
імені Т.Г. Шевченка НАН України,
провідний науковий співробітник відділу компаративістики
кандидат філологічних наук, доцент
Авраменко Олена Іванівна,
Криворізький державній педагогічний університет,
доцент кафедри англійської філології.
Провідна установа: Київський національний лінгвістичний університет, кафедра теорії та історії світової літератури, Міністерство освіти і науки України, м.Київ
Захист відбудеться 6 вересня 2006 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої
вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті
(49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т. Шевченка, 1).
Із дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, 50, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий “20” липня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кропивко І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Джозеф Хеллер (1923 1999) – один із найяскравіших та найсуперечливіших американських романістів другої половини ХХ століття. Творчий шлях письменника складає майже півсторіччя: на початку 50-х років ХХ віку були опубліковані перші оповідання, останній роман з’явився у 2000 році. Дж. Хеллер написав декілька кінематографічних сценаріїв, п’єсу “We Bombed in New Haven” (1969), проте основу його творчості складають дев’ять романів, два з яких автобіографічні. Дж. Хеллер-романіст досліджує морально-етичні проблеми Америки другої половини ХХ сторіччя. Кожен його роман – багаторівнева поліфонічна структура з розвиненим підтекстом та інтертекстом. Кожну книгу письменник створює як жанрову модифікацію, що структурно відрізняється від попередніх. У романній творчості митця реалізовано ідею концептуального синтезу – осмислення та перетворення актуальних літературних тенденцій та естетичних теорій століття.
Те, що структурні принципи першого роману “Catch-22” (1961) досить виразно простежуються в наступних його книгах на вищому рівні художнього узагальнення, визначає змінний характер художньо-філософської концепції романіста, позначеної його чутливістю до проблем сучасності та аналітичним талантом. Одночасно стрижнева основа цієї концепції та критерії, що формують світобачення письменника, залишаються незмінними. Ствердження традиційних гуманістичних цінностей, поступовий характер розвитку авторської думки та загальної концепції є характерними ознаками романів Дж. Хеллера.
Творчість Дж. Хеллера належить до головного потоку (“the main stream) американської літератури ХХ сторіччя. Його романи посідають гідне місце поруч із творами Дж. Апдайка, Дж. Барта, С. Беллоу, К. Воннегута, Н. Мейлера та інших письменників. Дебютний твір романіста, позначений фрагментарністю, алогізмом і мозаїчністю композиції, гротескними й абсурдними перебільшеннями, каскадами жартів, пародійністю, широким колом відтінків іронії, сприяв активному експериментуванню цілого покоління американських письменників.
Прізвище Хеллер перекладається як “найсвітліший” (скорочений порівняльний ступінь від німецького прикметника “hell” – “світлий”) та як “пекельний” (від англійського “hell” – “пекло”). Подвійність, характерна для прізвища, знайшла своє відображення у творчості митця, бо пов’язана з багатозначним трактуванням його романів у сучасному літературознавстві та критиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТВОРЧА ЕВОЛЮЦІЯ ДЖОЗЕФА ХЕЛЛЕРА-РОМАНІСТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок