Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНИЙ СУБАКВАЛЬНИЙ СЕДИМЕНТОГЕНЕЗ У ВНУТРІШНЬОКОНТИНЕНТАЛЬНИХ БАСЕЙНАХ ГУМІДНОЇ ЗОНИ

СУЧАСНИЙ СУБАКВАЛЬНИЙ СЕДИМЕНТОГЕНЕЗ У ВНУТРІШНЬОКОНТИНЕНТАЛЬНИХ БАСЕЙНАХ ГУМІДНОЇ ЗОНИ

Назва:
СУЧАСНИЙ СУБАКВАЛЬНИЙ СЕДИМЕНТОГЕНЕЗ У ВНУТРІШНЬОКОНТИНЕНТАЛЬНИХ БАСЕЙНАХ ГУМІДНОЇ ЗОНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
52,64 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЧНИХ НАУК
Огородніков Володимир Іванович
УДК 551.35.2: 552.54
СУЧАСНИЙ СУБАКВАЛЬНИЙ СЕДИМЕНТОГЕНЕЗ
У ВНУТРІШНЬОКОНТИНЕНТАЛЬНИХ БАСЕЙНАХ ГУМІДНОЇ ЗОНИ
Спеціальність: 04.00.10 геологія океанів і морів
04.00.21 літологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора геологічних наук
КИЇВ 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти : доктор геолого-мінералогічних наук, професор Ларченков Євген Павлович
Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова, завідувач кафедрою
доктор геолого-мінералогічних наук Ємельянов Володимир Олександрович
Інститут геологічних наук НАН України, головний науковий співробітник
доктор географічних наук Тимченко Володимир Михайлович
Інститут гідробіології НАН України завідувач відділом
Провідна установа - Відділення морської геології і осадочного рудоутворення
ННПМ НАН України
Захист відбудеться 29 листопада 2001 р. о 10 00 годині
На засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.162.04 при Інституті геологічних наук НАН України
за адресою 01601 Київ, вул. Олеся Гончара, 55-б
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту геологічних наук НАНУ:
01601 Київ, вул. Олеся Гончара, 55-б
Автореферат розісланий 29 жовтня 2001 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д.26.162.04
кандидат геолого-мінералогічних наук І.М. Байсарович
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний субаквальний седиментогенез – один з основних природних процесів, який відбувається в усіх водоймах нашої планети.
Як встановлено численними вітчизняними та зарубіжними дослідженнями, склад і властивості похідних седиментогенезу – субаквальних донних відкладів є відображенням усієї сукупності фізичних, хімічних та біологічних процесів, які відбуваються в сучасних водоймах. Знаходячись під впливом цілого комплексу природних факторів, донні відклади є складною динамічною системою, в якій забезпечується кругообіг головних компонентів, здійснюється взаємозв'язок процесів у різних геоекологічних зонах. Тому дослідження процесів седиментогенезу і особливостей формування донних субаквальних відкладів є актуальним завданням сучасних геолого-літологічних і геоекологічних досліджень будь-якої водойми земної кулі. Особливу актуальність ці дослідження набувають у морських і континентальних басейнах, які знаходяться під активним антропогенно-техногенним навантаженням. У зв'язку з цим не викликає сумніву необхідність поглибленого й комплексного дослідження донних відкладів і процесів субаквальної седиментації у великих рівнинних водосховищах, типовим представником яких є водосховища Дніпровського каскаду ГЕС України.
Проблема ролі ґрунтового комплексу або сучасних субаквальних відкладів у формуванні геосистеми водосховищ є не тільки найбільш важливою, а й найменш вивченою. Досі не створено схем районування за седиментаційними процесами, які протікають у водосховищах, не вирішено ряд питань геоекологічного моніторингу седиментогенезу, як складової частини водогосподарського і екологічного моніторингу водних мас дна й берегів водосховищ, не розроблені основні положення теорії субаквального седиментогенезу для водойм природно-техногенного походження.
На тлі слабкої вивченості сучасних субаквальних відкладів водосховищ, виникла також необхідність у визначенні методичної бази дослідження донних комплексів для їхньої об'єктивної оцінки, як однієї з основних характеристик паспортизації сучасних водойм із метою вирішення багатьох питань раціонального природокористування і охорони водних об'єктів України.
Не менш актуальною є проблема аналізу седиментогенезу в різних типах внутрішньоконтинентальних водойм гумідної зони, причому такий аналіз у геосистемі: каскад водосховищ - відкритий лиман - шельф проводився вперше. Це дало можливість дослідити еволюцію процесу осадконакопичення у просторі, а саме, визначити особливості формування основних компонентів донних відкладів в басейнах з різними умовами осадконакопичення в межах гумідної зони та в перехідних південних районах з поступовою аридизацією клімату, що є вагомим внеском у подальший розвиток теорії сучасного субаквального седиментогенезу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 Реферат на тему: СУЧАСНИЙ СУБАКВАЛЬНИЙ СЕДИМЕНТОГЕНЕЗ У ВНУТРІШНЬОКОНТИНЕНТАЛЬНИХ БАСЕЙНАХ ГУМІДНОЇ ЗОНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок