Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ І ЗАСОБІВ ЛАЗЕРНОГО МАС-СПЕКТРОМЕТРИЧНОГО КОНТРОЛЮ СКЛАДУ ТУГОПЛАВКИХ МАТЕРІАЛІВ

ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ І ЗАСОБІВ ЛАЗЕРНОГО МАС-СПЕКТРОМЕТРИЧНОГО КОНТРОЛЮ СКЛАДУ ТУГОПЛАВКИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ І ЗАСОБІВ ЛАЗЕРНОГО МАС-СПЕКТРОМЕТРИЧНОГО КОНТРОЛЮ СКЛАДУ ТУГОПЛАВКИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
БУТЕНКО ТЕТЯНА ІВАНІВНА
УДК 620.115+533.9.13
ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ І ЗАСОБІВ ЛАЗЕРНОГО
МАС-СПЕКТРОМЕТРИЧНОГО
КОНТРОЛЮ СКЛАДУ ТУГОПЛАВКИХ МАТЕРІАЛІВ
05.11.13 – Прилади і методи контролю
та визначення складу речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в міжкафедральній навчально-дослідній лабораторії матеріалознавства при кафедрі фізики Черкаського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат хімічних наук, професор
Дубровська Галина Миколаївна, Черкаський державний технологічний університет, завідувач міжкафедральною навчально-дослідною лабораторією матеріалознавства ЧДТУ, професор кафедри фізики
Офіційні опоненти |
доктор фізико-математичних наук, професор
ПОЛІЩУК Аркадій Петрович, Національний авіаційний університет, завідувач кафедри загальної фізики
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
КУРОЧКІН Володимир Данилович, Інститут проблем матеріалознавства НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа |
Вінницький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “ 6 ” грудня 2005р. о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.18 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України за адресою: 03056, м. Київ-56, просп. Перемоги, 37, корп. 1, ауд. 293.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ-56, просп. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий " 3 " листопада 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 26.002.18 Бурау Н.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток приладобудування, машинобудування, мікроелектроніки та ряду інших галузей промисловості України повязаний із застосуванням сучасних наукомістких технологій, в яких важливою є належна атестація вихідних матеріалів, зокрема композиційних і порошкових матеріалів на основі тугоплавких сполук. Одним з перспективних методів визначення елементного складу матеріалів є лазерний мас-спектрометричний аналіз (ЛМСА), який вирізняється високою локальністю відбору проби, можливістю здійснення аналізу без будь-якої спеціальної хімічної чи механічної підготовки зразків та ін. Проте на сьогодні практично відсутні методологічні матеріали та еталонні засоби контролю складу нових композиційних матеріалів. Актуальною є проблема вибору умов лазерної дії для забезпечення процесу іоноутворення з урахуванням змін хімічного складу поверхні тугоплавких матеріалів, а також удосконалення апаратури. Низька ефективність існуючих методик розрахунку абсолютної концентрації елементів та повязана з цим недосконалість методів визначення характеристик мас-спектрів є джерелом похибок і невисоких метрологічних характеристик ЛМСА. Тому важливим є вирішення питання підвищення точності мас-спектрометричного визначення елементного складу.
Серійні мас-спектрометри орієнтовані на накопичувальний метод вимірювання, що потребує великих затрат часу і базується на усередненні інформації про кількісний склад матеріалу. На противагу цьому представляє інтерес дослідження розподілу елементів по поверхні, що потребує дослідження роботи мас-спектрометра у режимі картографування поверхні досліджуваних матеріалів.
Тому актуальним є вдосконалення методу лазерної мас-спектрометрії та створення високоефективних методик лазерного мас-спектрометричного контролю складу композиційних матеріалів на основі тугоплавких сполук.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Актуальність теми дисертаційної роботи підтверджується тим, що вона повязана з виконанням робіт за науково-технічними програмами: “Розробка методу лазерної мас-спектрометрії для аналізу композиційних матеріалів та покрить”, № ДР 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ І ЗАСОБІВ ЛАЗЕРНОГО МАС-СПЕКТРОМЕТРИЧНОГО КОНТРОЛЮ СКЛАДУ ТУГОПЛАВКИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок