Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> анестезія на основі пропофолу в дитячій щелепно-лицьовій хірургії

анестезія на основі пропофолу в дитячій щелепно-лицьовій хірургії

Назва:
анестезія на основі пропофолу в дитячій щелепно-лицьовій хірургії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,77 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров'я України
Дніпропетровська державна медична академія
Фесенко Улболган Абдулхамітівна
УДК 617:616.716.8-053.2-089.5-032:611.14
анестезія на основі пропофолу
в дитячій щелепно-лицьовій хірургії
14.01.30 – анестезіологія та інтенсивна терапія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник –
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Хижняк Анатолій Антонович, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри медицини невідкладних станів та анестезіології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Снісарь Володимир Іванович, Дніпропетровська державна медична академія, професор кафедри анестезіології, інтенсивної та гіпербаротерапії ФПО;
доктор медичних наук, доцент Георгіянц Маріне Акопівна, Харківська медична академія післядипломної освіти, завідувач кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії.
Провідна установа – Київська державна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, кафедра дитячої анестезіології та інтенсивної терапії, МОЗ України, місто Київ.
Захист відбудеться 14.12.2001 року, о 14 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 у Дніпропетровській державній медичній академії за адресою: 49044, місто Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії за адресою: 49044, місто Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9.
Автореферат розісланий 12.11.2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради _________________________ Кобеляцький Ю.Ю.
1
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Дитячі щелепно-лицьові операції ставлять особливі вимоги до анестезіолога. Необхідно ввести дитину в достатньо глибокий наркоз для доволі важкої інтубації та найболісніших етапів операції. Але наприкінці операції наркоз може й мусить бути вельми поверхневим. Треба, щоб до моменту екстубації дитина повністю прокинулася й могла підтримувати прохідність своїх верхніх дихальних шляхів. Це особливо важливо після реконструктивних операцій (наприклад, уранопластики), внаслідок котрих просвіт верхніх дихальних шляхів значно звужується.
Діти з вродженою патологією щелепно-лицьової області, як правило, мають фонові стани, котрі збільшують риск операції та анестезії. Через неможливість природного вигодовування в немовлячому віці, внаслідок наявності розщілин губи й піднебіння, ці діти вигодовуються штучно. Це призводить до анемій та гіпотрофій. Окрім того, серед цього контингенту в 30 разів частіше зустрічаються різні вроджені вади серця й судин, ніж у дітей, що йдуть на інші операції. Наявність розщілин губи й піднебіння, сполучення між порожнинами носа й рота призводять до порушення функцій носа: вдихуване повітря недостатньо зігрівається, зволожується й очищується. Тому в цих дітей мають місце хронічні запальні процеси в носі, глотці, пазухах. Усунення цих запальних процесів неможливо досягти без хірургічної корекції розщілини.
Протягом кількох десятиріч оптимальною анестезією для цих операцій вважався інгаляційний наркоз (зазвичай фторотан + N2O + O2), що не мав собі рівних за керованістю. З його недоліками – негативним впливом фторотану на серце й печінку дитини й персоналу операційної – доводилось миритися, за відсутністю кращих варіантів (Topkins, 1997).
Останніми роками в нашій країні при обговорюваних операціях переважно проводять багатокомпонентний внутрішньовенний наркоз з індукцією кетаміном, котрий можна вводити не лише внутрішньовенно, але також і дом'язово, що особливо зручно для маленьких дітей. Але, хоч такий наркоз дешевший і не справляє токсичної дії на печінку дитини та операційної бригади, прокидання після кетамінового наркозу значно триваліше, ніж після інгаляційного. До того ж, за наявності вад серця, що часто супроводжують незрощення губи й піднебіння, кетамін є доволі небезпечним (Topkins, 1997).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: анестезія на основі пропофолу в дитячій щелепно-лицьовій хірургії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок