Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Аналіз динамічних процесів в пружних системах із застосуванням базису редукції з векторів Ланцоша

Аналіз динамічних процесів в пружних системах із застосуванням базису редукції з векторів Ланцоша

Назва:
Аналіз динамічних процесів в пружних системах із застосуванням базису редукції з векторів Ланцоша
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,57 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
будівництва і архітектури
Гераймович Юрій Дмитрович
УДК 539.3
Аналіз динамічних процесів в пружних
системах із застосуванням базису
редукції з векторів Ланцоша
05.23.17 - будівельна механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури (КНУБА) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Дехтярюк Євген Семенович,
КНУБА, професор кафедри будівельної механіки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Заруцький Володимир Олександрович,
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України, завідувач відділу будівельної механіки тонкостінних конструкцій;
кандидат технічних наук
Крицький Олександр Борисович,
Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки, провідний науковий співробітник відділу міцності і надійності ядерних установок.
Провідна установа: Національний технічний університет України "КПІ", кафедра динаміки, міцності машин і опору матеріалів, Міністерство освіти і науки України, м.Київ.
Захист відбудеться 16.02.2000 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д_26.056.04 в Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м.Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м.Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий 15.01.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., с.н.с. Кобієв В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У зв'язку із зростаючими вимогами до міцності і несучої здатності сучасних інженерних споруд з одного боку та спрямованістю до зниження матеріалоємності з іншого боку зростає роль розрахунку конструкцій на динамічні навантаження. В той же час ефективні методи розв'язання задач про змушені коливання складних конструкцій розвинені ще недостатньо. Метод скінченних елементів дозволяє будувати дискретні розрахункові динамічні моделі з великим числом ступенів свободи. Проте пряме застосування таких моделей при розв'язанні задач про змушені коливання пов'язане із значними труднощами, головна з яких обумовлена вимогою стійкості процесу чисельного інтегрування рівнянь руху. Тому виникає необхідність редукування вихідних дискретних динамічних моделей з великим числом ступенів свободи.
Актуальність теми. Застосування методу редукції на сьогоднішній день, очевидно, є одним із найперспективніших підходів в задачах моделювання динамічної поведінки конструкцій. Найчастіше за базис редукування обираються власні форми коливань. Проте базис з власних форм коливань має певні недоліки. Зокрема, вектори базису не враховують характер зовнішніх динамічних впливів, оскільки представляють собою реакцію споруди чи конструкції на відповідне інерційне навантаження.
В роботах Артюхіна Г.О., Бурмана З.Й., Бурмана Я.З., Зархіна Б.Я., Нур-Оміда Б. пропонується застосовувати як базис редукування вектори Ланцоша, які складають підпростір Крилова. Базис з векторів Ланцоша має добрі апроксимаційні властивості, що дозволяє його застосовувати для цілого ряду методів лінійної алгебри. Істотною перевагою базису з векторів Ланцоша є те, що він враховує просторову конфігурацію зовнішнього навантаження. Це приводить до швидкої збіжності розв'язку. Але, на жаль, до теперішнього часу редуковані таким чином моделі використовувались лише при дослідженні коливань, збуджуваних вузьким класом динамічних навантажень. Актуальною є проблема дослідження ефективності застосування моделей конструкцій, редукованих на основі базису з векторів Ланцоша, для вивчення їхньої поведінки при динамічних навантаженнях різної природи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності до загального плану наукових досліджень, що проводяться на кафедрі будівельної механіки Київського національного університету будівництва і архітектури та в Науково-дослідному інституті будівельної механіки КНУБА.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Аналіз динамічних процесів в пружних системах із застосуванням базису редукції з векторів Ланцоша

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок