Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> українська еміграційна преса у франції 20—30-х рр. ХХ ст.: становлення, розвиток, проблематика

українська еміграційна преса у франції 20—30-х рр. ХХ ст.: становлення, розвиток, проблематика

Назва:
українська еміграційна преса у франції 20—30-х рр. ХХ ст.: становлення, розвиток, проблематика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Денека Олександра Іванівна
УДК 070 – 054.72(477)](09)(44) “1920–1939”
українська еміграційна преса
у франції 20—30-х рр. ХХ ст.:
становлення, розвиток, проблематика
Спеціальність 10.01.08 — журналістика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному центрі періодики Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Романюк Мирослав Миколайович,
Львівська наукова бібліотека ім. В. Стефаника НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Тимошик Микола Степанович,
Інститут журналістики Київського
національного університету імені Тараса Шевченка, завідувач
кафедри видавничої справи та редагування
кандидат філологічних наук, доцент
Габор Наталія Богданівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри зарубіжної преси та інформації
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет
(МОН України)
Захист дисертації відбудеться 7 квітня 2006 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.16 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського націо-нального університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. М. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано 6 березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент Т. Я. Лильо
ВСТУП
Актуальність теми. Українська еміграційна преса 20—30-х рр. у Франції — унікальне явище в загальноукраїнському журналістському процесі. Однак донині у вітчизняній історіографії немає жодних спеціальних досліджень, присвячених становленню, розвитку, основним аспектам і особливостям функціонування української преси у Франції, в якій у часи міжвоєнного двадцятиліття проживало понад 100 тис. українців, що змушені були внаслідок відомих історичних подій покинути рідну землю. Емігрантська преса відіграла важливу роль у житті українців на чужині, ретельно фіксуючи і обговорюючи всі соціально-економічні, суспільно-політичні, культурно-освітні події. Немає жодної ділянки життя емігрантів, якої б не торкнулися творці української преси у Франції — громадські і політичні діячі, журналісти, письменники, представники науково-педагогічної інтелігенції. Отже, актуальною залишається необхідність вивчення, дослідження й узагальнення знань про періодичні видання, засновані українцями-емігрантами у Франції, визначення їхніх основних аспектів розвитку, характерних особливостей видання, специфіки архітектоніки, стилю, проблемно-тематичних аспектів. Адже чималий досвід функціонування української преси у Франції, ефективність її впливу на свідомість і самосвідомість читачів, уміння формувати громадську думку, організовувати, зберігати і розвивати національні почуття вимагають заповнення цієї прогалини в історії української журналістики.
Зв’язок роботи з науковими проблемами і темами. Дисертаційна робота виконана в контексті загальнодослідницького напряму Науково-дослідного центру періодики Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України, що має на меті створення національної бібліографії періо-дичних видань, написання багатотомних історико-бібліографічного дослід-ження “Українські періодичні видання в Україні та світі, 1812—1939 рр.” та енциклопедичного словника “Українська журналістика в іменах”.
Мета дисертаційного дослідження обумовлена необхідністю створення національної бібліографії української періодики ХІХ—ХХ ст. та підготовки науково-об’єктивної праці з історії української журналістики загалом і українського еміграційного пресознавства зокрема. Метою проведеного дослідження було опрацювання й введення у науковий обіг української еміграційної періодики, яка виходила у Франції у 20—30-х рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: українська еміграційна преса у франції 20—30-х рр. ХХ ст.: становлення, розвиток, проблематика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок