Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ у ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ПРАВОЗНАВСТВА

ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ у ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ПРАВОЗНАВСТВА

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ у ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ПРАВОЗНАВСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
СМАГІНА Таїса Миколаївна
УДК 37.018.43
ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ у ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ПРАВОЗНАВСТВА
13.00.02 – теорія та методика навчання
(історія та суспільствознавчі дисципліни)
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
Пометун Олена Іванівна,
Інститут педагогіки АПН України, завідувач
лабораторії суспільствознавчої освіти. |
Офіційні опоненти: |
доктор юридичних наук, професор
Стеценко Семен Григорович,
Навчально-науковий інститут підготовки кадрів
громадської безпеки та психологічної служби
Київського національного університету
внутрішніх справ,
завідувач кафедри адміністративного права;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Пилипенко Олександр Іванович,
Інститут психології та соціально-політичних наук
Київського міжнародного університету,
заступник директора. |
Захист відбудеться “ 7 листопада 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.03 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52 д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України, 04053, м. Київ, вул.. Артема, 52 д.
Автореферат розісланий “ 5 ” жовтня 2007 року.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Мацейків
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні людина, для якої демократія та громадянське суспільство є природним середовищем для задоволення її особистих та суспільних інтересів, визнається основною цінністю демократичного суспільства. Життя вимагає від особи не лише громадянської активності, а й усвідомлення нею власної ролі й значення в житті суспільства та відповідальної дії згідно з власними переконаннями і цінностями. За висновками науковців, намагання звільнитися від спадщини тоталітаризму в економіці, політиці та національній самосвідомості не призводять в Україні до бажаного успіху зокрема й через несформованість у суспільстві системи цінностей, моделей та зразків поведінки, характерних для демократичної політичної культури.
За цих умов особливого значення набуває громадянська компетентність, формування якої у школярів вимагає посилення уваги до цього завдання загальної середньої освіти. Посилення виховної функції освіти, формування на шкільних уроках громадянськості, працелюбності, моральності, поваги до прав і свобод людини, любові до Батьківщини, сім’ї, природи повинні розглядатися як один з найважливіших напрямків державної політики в сфері освіти.
Цілеспрямоване формування громадянської компетентності учнів передбачає реалізацію в освіті компетентнісного підходу. Спрямованість системи освіти на переважне засвоєння системи знань, яка була традиційною й виправданою ще декілька десятиліть тому, вже не відповідає сучасному соціальному замовленню, яке вимагає виховання самостійних, ініціативних і відповідальних членів суспільства, здатних ефективно взаємодіяти у розв’язанні соціальних, виробничих і економічних задач. Як зауважують вчені, в умовах інформаційного суспільства необхідним є перенесення акцентів у результатах навчання з принципу адаптивності на принцип компетентності випускників освітніх закладів.
Разом з тим, за висновками вітчизняних та зарубіжних експертів, зміст сучасної шкільної освіти в Україні не в повній мірі відповідає потребам суспільства та ринку праці, не завжди спрямований на набуття необхідних життєвих компетентностей. Школа сьогодні недостатньо навчає школярів приймати самостійні рішення, використовувати інформаційні та комунікаційні технології, критично мислити, вирішувати конфлікти тощо.
Забезпечити розвиток громадянської компетентності, громадянських цінностей і орієнтирів особистості, а також формувати відповідні знання, уміння, навички та ставлення, які є умовою ефективної та відповідальної участі громадян у політичному житті суспільства, покликані різні предмети, зокрема і правознавство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ у ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ПРАВОЗНАВСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок