Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> продуктивність картоплі в короткоротаційних сівозмінах і відтворення родючості ґрунту за різних систем удобрення в лівобережному поліссі

продуктивність картоплі в короткоротаційних сівозмінах і відтворення родючості ґрунту за різних систем удобрення в лівобережному поліссі

Назва:
продуктивність картоплі в короткоротаційних сівозмінах і відтворення родючості ґрунту за різних систем удобрення в лівобережному поліссі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,61 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“Інститут землеробства
Української академії аграрних наук”
єгоров олександр васильович
УДК 635.21-8:631.582
продуктивність картоплі в короткоротаційних сівозмінах
і відтворення родючості ґрунту за різних систем удобрення
в лівобережному поліссі
06.01.01 – загальне землеробство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в ННЦ “Інститут землеробства УААН” та Чернігівському інституті агропромислового виробництва Української академії аграрних наук протягом 2001-2005 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
БОЙКО Петро Іванович, ННЦ “Інститут
землеробства УААН”,
головний науковий співробітник лабораторії сівозмін
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
МАЛІЄНКО Анатолій Митрофанович,
ННЦ “Інститут землеробства УААН”,
завідувач лабораторії обробітку ґрунту і
боротьби з бур’янами
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
ВОРОНА Леонтій Іванович,
Інститут сільського господарства Полісся УААН,
завідувач відділу рослинництва
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України
Захист дисертації відбудеться “ 18 ” жовтня_2006 року о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Національному науковому центрі “Інститут землеробства УААН” за адресою: 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ “Інститут землеробства УААН”.
Автореферат розісланий “14” вересня 2006 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Л.О.Кравченко
Загальна характеристика роботи
Збільшення виробництва високоякісної сільськогосподарської продукції було і залишається ключовим завданням для народногосподарського комплексу України. В успішному вирішенні цього завдання провідне місце належить картоплі, як одній із найцінніших продовольчих культур. Основна роль в оптимізації вирощування картоплі у зоні Полісся та підвищенні родючості дерново-підзолистих грунтів належить впровадженню короткоротаційних сівозмін з полем багаторічних бобових трав та внесенню оптимальних доз органічних і мінеральних добрив.
Актуальність теми. У зв’язку з кризовим станом сільського господарства, виробництво і внесення гною в господарствах Лівобережного Полісся зменшилось у 6 разів і в середньому за 2001-2004 рр. становило лише 1,7 т/га. До того ж істотно зменшилась кількість внесення і мінеральних добрив. Все це безумовно негативно відбивається на урожайності сільськогосподарських культур і родючості ґрунтів. Для зміни ситуації необхідні радикальні заходи з відтворення родючості ґрунтів. Перш за все необхідно оптимізувати в них режим органічної речовини використовуючи на добриво вторинну продукцію рослинництва, зокрема солому злакових зернових та проміжні посіви сидеральних культур.
Нині особисті підсобні і фермерські господарства не в змозі освоювати багатопільні сівозміни. Окремі господарства мають переважно вузьку спеціалізацію, невеликий набір культур, і тому у них часто допускаються беззмінні посіви, не практикується вирощування багаторічних бобових трав. Крім того, для освоєння багатопільних сівозмін необхідно мати більш широкий комплекс машин для вирощування великого набору культур. Все це, безумовно змушує землевласників йти на більш вузьку спеціалізацію з веденням землеробства на основі короткоротаційних сівозмін.
Проблемою розробки короткоротаційних сівозмін і використання на добриво побічної продукції рослинництва займаються багато вітчизняних та зарубіжних вчених, серед яких Бойко П.І., Дегодюк Е.Г., Кульбіда В.В., Мазур Г.А., Сайко В.Ф., Шикула М.К. та ін., однак питання ефективного застосування соломи зернових культур на добриво за умови її поєднання із гноєм, мінеральними туками і сидератами при вирощуванні картоплі в короткоротаційних сівозмінах на легких дерново-підзолистих ґрунтах Полісся до цього часу вивчені недостатньо, а тому потребують більш детального дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: продуктивність картоплі в короткоротаційних сівозмінах і відтворення родючості ґрунту за різних систем удобрення в лівобережному поліссі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок