Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ОтриманНЯ КОРМОВОГО БІЛКОВОГО ПРОДУКТУ З ВИНОГРАДНИХ ВичавОК

РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ОтриманНЯ КОРМОВОГО БІЛКОВОГО ПРОДУКТУ З ВИНОГРАДНИХ ВичавОК

Назва:
РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ОтриманНЯ КОРМОВОГО БІЛКОВОГО ПРОДУКТУ З ВИНОГРАДНИХ ВичавОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,17 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ВИНА "МАГАРАЧ"
ГІашвІлІ Малхаз ДАВИДОВИЧ
УДК 66 3.252.6:636.087.24
РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ
ОтриманНЯ КОРМОВОГО БІЛКОВОГО ПРОДУКТУ
З ВИНОГРАДНИХ ВичавОК
03.00.20 – Біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Ялта - 2001


Дисертацією є рукопис.
Виконана в Інституті винограду і вина "Магарач" УААН (м.Ялта).
Науковий консультант: | Єжов Валерій Микитович – доктор технічних наук, професор, академік УААН,
Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр УААН, директор.
Офіційні опоненти: | Бур'ян Надія Іванівна – доктор технічних наук, професор, Інститут винограду і вина "Магарач" УААН, науковий консультант;
Маринченко Віктор Панасович – доктор технічних наук, професор, член-корес-пондент УАТН, Український держуніверситет харчових технологій МОН України,
професор кафедри біотехнології продуктів бродіння, екстрактів і напоїв;
Кулик Михайло Федорович – доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН, Інститут кормів
УААН, заступник директора.
Провідна організація: | - Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів Міністерства аграрної політики України, м. Київ.
Захист відбудеться 14.03.2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.365.02 в Інституті винограду і вина "Магарач" УААН за адресою: 98600, АР Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 31.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту винограду і вина "Магарач" УААН.
Автореферат дисертації розісланий 12.02.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник Якушина Н.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з перспективних напрямків розвитку сучасної біотехнології є мікробіологічне виробництво лікувально-профілактичних, харчових і кормових продуктів на основі лигноцелюлозних відходів переробки сільськогосподарської сировини.
Аналіз стану переробки рослиної сировини, у тому числі винограду показує, що утилізація твердих відходів виноробства в Україні, на відміну від рівня високорозвинених виноробних країн, мало ефективна. Наявні в складі солодких вичавок фруктоза і глюкоза трансформуються в основному в етанол, хоча їхня біологічна цінність незмірно вище. Виноградна лоза і гребені практично не переробляються, а через дефіцит засобів в останні роки найчастіше і вичавки використовуються як добриво. Через відсутність комплексної переробки відходів виноробства спостерігається підвищене забруднення навколишнього середовища.
У той же час, завдяки науковим дослідженням, існують реальні підходи і розробки якісно нових технологій переробки вичавок на харчові і кормові продукти з високим змістом біологічно активних речовин.
Завдяки широкому набору вітамінів, мікроелементів, амінокислот і мінеральних речовин, виноградна вичавка здатна доповнити чи замінити зерно злакових культур, що вважаються основним джерелом рослинного білка. У цьому плані найбільш перспективним є культивування вищих дереворуйнуючих базидіальних грибів на вичавці з одержанням кормового білкового продукту, який не потребує додаткового збалансування за амінокислотним складом.
Результати досліджень вчених у цій області (Соломко і ін., 1981; Билай і ін., 1982; Бисько і ін., 1983; Милстеин і ін., 1984; Скрябін, Головлев, 1985; Ханг, Вудамс, 1986; Єжов і ін., 1987; Гибонс, Уитби, 1988) свідчать, що технологічні методи вироблення харчових і кормових білкових продуктів економічно вигідні, не залежать від погодних умов, піддаються механізації, автоматизації і відносяться до високоінтенсивних виробництв.
Таким чином, розробка і апаратурне забезпечення біотехнології одержання кормового білкового продукту (КБП) з виноградних вичавок методом твердосубстратного культивування (ТСК) вищих базидіальних грибів, на сьогоднішній день є актуальною проблемою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і тематикою. Дослідження проведені відповідно до тематичних планів ІВіВ "Магарач", Технічному завданню і Програмі науково-дослідних робіт Державного агропромислового комітету СРСР, ВАСГНІЛ, Української академії аграрних наук, Науково-технічній програмі "Продовольство-95" і Республіканській науково-технічній програмі "Фундаментальні дослідження" УААН (№№ держреєстрації: 0186012666, UA 01003485Р, UA 01003486P, UA 01003517P, UA 01003518P).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ОтриманНЯ КОРМОВОГО БІЛКОВОГО ПРОДУКТУ З ВИНОГРАДНИХ ВичавОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок